GOOGLE VÁŠ POČUJE

Spoločnosť priznala, že jej odborníci zachytávajú hlasové príkazy, ktoré užívatelia dávajú hlasovému asistentovi

Foto ARCHÍV
Dátum 19.07.2019

SAN FRANCISCO 19. júla (cz.sputniknews.com) – Spoločnosť Google priznala, že jej odborníci počúvajú hlasové príkazy, ktoré užívatelia dávajú hlasovému asistentovi v zariadeniach spoločnosti. Je to uvedené vo vyhlásení produktového manažéra spoločnosti Davida Monsise, ktoré bolo zverejnené na oficiálnom blogu Google.

Aplikácia Google Asistent začne automaticky nahrávať zvuk, keď ho používateľ vyzve, zvyčajne tým, že vysloví slovo prebudenie alebo frázu ako „OK, Google". Ďalšie záznamy sú odovzdávané odborníkom a lingvistom, ktorí poznajú nuansy a akcenty určitého jazyka. Ako je uvedené vo vyhlásení, je to nevyhnutné pre vytvorenie a zdokonaľovanie zvukovej technológie.

"Je to kritická časť procesu vytvárania zvukovej technológie potrebná pre rozvoj produktov akým je napríklad Google Asistent," konštatujú v spoločnosti.

Dôvodom pre zvláštne vyhlásenia bol únik dôverných zvukových dát, ktorého sa jeden z odborníkov dopustil. V tomto ohľade spoločnosť sľubuje, že vykoná vyšetrovanie a prijme potrebné opatrenia.
"Práve sme sa dozvedeli, že jeden z odborníkov zaoberajúci sa jazykovou analýzou porušil našu politiku ochrany dát tým, že umožnil únik dôverných zvukových dát," je napísané na webových stránkach spoločnosti Google.