GRÖHLING: CHCEME ZREKONŠTRUOVAŤ ŠKOLY A DOSIAHNÚŤ TAK LEPŠIE ŠTUDENTSKÉ VÝSLEDKY

Ministerstvo školstva chce žiadať z fondu obnovy peniaze na rekonštrukciu základných, stredných, ale aj vysokých škôl a vytvoriť tak prostredie pre študentov, v ktorom sa budú dobre cítiť.

Foto TASR
Dátum 21.09.2020

BRATISLAVA 21. septembra (SITA/extraplus.sk) - Ministerstvo školstva je predpripravené žiadať z fondu obnovy peniaze na rekonštrukciu škôl. Uviedol to minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) pri príležitosti otvorenia akademického roka na zrekonštruovanej Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity (FEI STU) v Bratislave. Informovalo o tom ministerstvo školstva v tlačovej správe. Do rekonštrukcie priestorov fakulty škola investovala 15 miliónov eur zo svojich zdrojov, z fondov Európskej únie a štátneho rozpočtu. Na otvorení zrekonštruovanej fakulty sa zúčastnil aj minister hospodárstva Richard Sulík (SaS).

„Sme predpripravení žiadať z fondu obnovy balík financií na to, aby sme vedeli rekonštruovať či už základné, stredné alebo aj vysoké školy a vytvorili tak pre študentov prostredie, v ktorom sa budú dobre cítiť a vďaka tomu dosahovať ešte lepšie výsledky,“ povedal Gröhling.

Ako uviedlo ministerstvo, za 15 miliónov eur bola postupne na fakulte kompletne zrekonštruovaná a zateplená fasáda budovy, osadené nové okná s modernými automatickými exteriérovými žalúziami a vybudované dažďové zvody a kanalizácia. Projekt vyriešil aj udržanie prevádzkyschopnosti budovy. Teraz sa fakulta zameriava na obnovu interiéru. Fakultu aktuálne navštevuje zhruba 2 300 študentov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.