GRÖHLING VYZÝVA UČITEĽOV, RODIČOV A AJ ŽIAKOV K ÚČASTI NA CELOPLOŠNOM TESTOVANÍ

Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling vyzýva ľudí, aby sa zúčastnili celoplošného testovania. Je to vraj jediná cesta, ako zvrátiť narastajúci počet nakazených.

Foto TASR
Dátum 29.10.2020

BRATISLAVA 29. októbra (SITA) – Účasť na celoplošnom testovaní je cestou, ako zvrátiť narastajúci počet nakazených ochorením COVID-19. Minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling (SaS) preto vyzýva ľudí, aby využili možnosť ísť tento víkend na test. V tlačovej správe o tom informoval Odbor komunikácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR (MŠVVaŠ SR). Minister o účasť na testovaní osobitne požiadal žiakov, ktorí majú viac ako desať rokov.

„Je dôležité, aby ste vedeli, či ste zdraví a či nikoho vo svojom okolí nenakazíte. Dúfam, že sa čoskoro uvidíme v školách,“ uviedol Gröhling.

K účasti na celoplošnom testovaní vyzývajú aj viaceré školské organizácie ako napríklad Združenie základných škôl Slovenska, Združenie katolíckych škôl SR, Asociácia stredných odborných škôl, Rada pre rozvoj materských škôl, Slovenský výbor svetovej organizácie pre predškolskú výchovu či Spoločnosť pre predškolskú výchovu.

Od 31. októbra do 1. novembra sa na Slovensku uskutoční prvé kolo celoplošného testovania obyvateľov na ochorenie COVID-19. Cieľom celoplošného testovania je nájsť infekčných ľudí nakazených koronavírusom, izolovať ich v domácej karanténe a spomaliť tak šírenie vírusu, znížiť tlak na nemocnice, lekárov a zdravotníkov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.