HABECK: PUTINOVI SA NEPODARILO ZNIČIŤ NEMECKÚ EKONOMIKU

Robert Habeck, nemecký minister hospodárstva: Bol to Putinov plán, spôsobiť rozpad nemeckého priemyslu, ale jeho plán zlyhal.

Foto SITA/AP
Dátum 17.01.2023

Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi sa vojnou na Ukrajine nepodarilo zničiť nemecký priemysel. Ako referuje spravodajský web CNN, na pondelkovej konferencii to povedal nemecký minister hospodárstva Robert Habeck. „Bol to Putinov plán, spôsobiť rozpad nemeckého priemyslu, ale jeho plán zlyhal,“ povedal Habeck na energetickej konferencii v Berlíne, ktorú organizovali ekonomické noviny Handelsblatt.

Habeck dúfa, že Nemecko prekoná energetickú krízu do roku 2024, a dodal, že vďaka rýchlej výstavbe infraštruktúry pre dovoz plynu sa očakáva, že zásobníky tejto komodity budú plné počas tohto kalendárneho roka aj pre budúcu zimu. To by podľa neho viedlo k „bezpečným a stabilným dodávkam plynu za mierne ceny“.

Nemecku sa podarilo po krátko mrazivom období v decembri a vďaka zatiaľ teplému januáru udržať stav v zásobníkoch plynu na 90 percent ich kapacity. Situácia by sa však podľa Habecka mohla ľahko zhoršiť. „Ak teploty klesnú pod nula stupňov Celzia, Nemecko spotrebuje približne jedno percento svojich zásob plynu za deň,“ varoval Habeck a na záver skonštatoval: „Ak budeme mať po zimných mesiacoch primerané zásoby plynu, už nezažijeme minuloročné šialenstvo.“

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.