HAJKO: ŠIMKOVIČOVÁ PRISPELA K BUDOVANIU DEZINFORMAČNEJ SCÉNY

Jozef Hajko (KDH) v relácii Téma televízie TA3 povedal, že kresťanskí demokrati majú „výhrady voči ministerke Šimkovičovej. Jednou z nich by bolo, že prispela k budovaniu dezinformačnej scény, tak ako aj nevhodná komunikácia s umelcami či obnovenie spolupráce s Ruskom a Bieloruskom“.

Foto SITA/ÚRAD VLÁDY
Dátum 13.02.2024

Poslancom sa v pondelok 12. februára nepodarilo zvolať mimoriadnu schôdzu k odvolávaniu ministerky kultúry Martiny Šimkovičovej. Jozef Hajko (KDH) v relácii Téma televízie TA3 povedal, že kresťanskí demokrati majú „výhrady voči ministerke Šimkovičovej. Jednou z nich by bolo, že prispela k budovaniu dezinformačnej scény, tak ako aj nevhodná komunikácia s umelcami či obnovenie spolupráce s Ruskom a Bieloruskom“.

Podľa neho je najúčinnejšou zbraňou proti akémukoľvek ministrovi odvolávanie. V pondelok malo hnutie KDH v pláne predložiť do pléna pre Šimkovičovú otázky, ktoré už dávnejšie iniciovali neformálne cez sociálne siete, no odpovede sa nedočkali.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.