HAMPL: IZRAELSKO-PALESTÍNSKY KONFLIKT MÔŽE VYVOLAŤ VOJNU V EURÓPE

Český proizraelský sociológ Petr Hampl tvrdí, že EÚ financuje Palestínčanov a občianska vojna v Európe je len otázkou času.

Foto ARCHÍV
Dátum 16.05.2021

Český proizraelský sociológ Petr Hampl je presvedčený, že konflikt medzi Palestínou a Izraelom môže vyvolať občiansku vojnu v Európe. Upozorňuje na podiel Európy v dodávaní zbraní Palestíne a všíma si pri tom veľmi nepriaznivé možné dôsledky. „Teroristi financovaní a inak podporovaní Európskou úniou a USA zaútočili na Izrael. Na rozdiel od rozprávok o Vrběticiach je to jednoznačne a spoľahlivo doložené. Európska komisia aj americká vláda sa k tomu hlásia. Píšem to nerád, ale keby izraelská odveta zasiahla aj sponzorov teroristov, bolo by to morálne oprávnené," píše Hampl na svojom účte na Facebooku.

Hampl sa odvoláva aj na bezpečnostného experta Davida Bohbota. „Spomínam si, že pred 17 lety som počas prednášky prvýkrát otvorene povedal, že v Európe môže vzniknúť občianska vojna medzi moslimami a nemoslimským obyvateľstvom. Pamätám si, ako na mňa útočili, že som si niečo také dovolil povedať. Nemalo to rasistický podtext, ale zdalo sa mi to reálne. Dnes by som to povedal inak. Už sa neobávam, ale viem. Viem, že občianska vojna je nevyhnutná a je len otázkou času,“ tvrdí David Bohbot.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.