HAMRAN: CHCEM POKRAČOVAŤ VO FUNKCII ŠÉFA POLÍCIE

Dočasne poverený prezident Policajného zboru Štefan Hamran má záujem pokračovať vo funkcii aj v rámci riadneho mandátu. Ako informoval na tlačovej besede, potrebné podklady dal dokopy a zveril ich svojmu zástupcovi, aby ich odovzdal na personálnej sekcii. 

Foto 
Dátum 30.11.2021

Dočasne poverený prezident Policajného zboru Štefan Hamran má záujem pokračovať vo funkcii aj v rámci riadneho mandátu. Ako dnes povedal na tlačovej besede, potrebné podklady dal dokopy a zveril ich svojmu zástupcovi, aby ich odovzdal na personálnej sekcii.

„Ak to odovzdal, tak je to tam," povedal Hamran.

Písomné žiadosti o zaradenie do výberového konania na post prezidenta Policajného zboru prijíma rezort vnútra do dnešku 30. novembra. „Od uchádzačov sa okrem iného vyžaduje najmenej 10-ročná prax v Policajnom zbore, vysokoškolské vzdelanie II. stupňa a špecializované policajné vzdelanie. Spolu so životopisom je potrebné doručiť aj koncepciu rozvoja a riadenia Policajného zboru," uviedlo ešte v októbri ministerstvo.

Predošlý šéf polície Peter Kovařík odstúpil z funkcie pre obvinenie zo zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa v súbehu so zločinom marenia spravodlivosti. Dôvodom je dočasné prerušenie zásahu proti podozrivým z manipulácie svedeckých výpovedí v medializovaných kauzách.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.