HAMRAN: ODÍDEM DO CIVILU, AK BUDE FICO ZNOVU VLÁDNUŤ

Policajný prezident Štefan Hamran tiež vyhlásil, že trestné konania pod dozorom niektorých prokurátorov sa manipulujú.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 15.03.2023

Policajný prezident Štefan Hamran povedal, že odíde do civilu, ak bude znovu vládnuť Robert Fico. Hodnotový svet predsedu Smeru považuje za nezlučiteľný so svojím. „Ak tento človek aj s bývalými kolegami bude spravovať veci verejné, tak ja nemienim zostať ani vo funkcii prezidenta Policajného zboru, ani v uniforme,“ vyhlásil Hamran.

Hamran vyzval demokratických politikov, aby sa verejne zastali vyšetrovateľov NAKA. „Nám je jedno, aká tu bude politická elita. Nám stačí, ak bude mať polícia stále rozviazané ruky a nebude znovu unesená, ako to umožnil Robert Fico,“ uviedol Hamran na tlačovej konferencii.

Hamran tiež vyhlásil, že trestné konania pod dozorom niektorých prokurátorov sa manipulujú. „Trestné stíhanie vyšetrovateľov NAKA sú účelové,“ povedal Hamran. Odvolal sa aj na rozhodnutie súdov, ktoré povedali, že v postupe policajtov nevidia nič protiprávne.

Hamran tiež kritizuje Borisa Kollára za to, že v septembri 2021 označil vyšetrovateľov NAKA za „čurillovskú mafiu“. „Nesmierne ma mrzí, že jeden z najvyšších ústavných činiteľov nerešpektoval prezumpciu neviny, a verím, že sa to nebude opakovať,“ povedal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.