HARABIN VYHRAL: ZRUŠILI MU OBVINENIE ZA VYZÝVANIE NA NENOSENIA RÚŠOK

Bývalému sudcovi Štefanovi Harabinovi zrušili obvinenie za to, že na protestoch minulý rok vyzýval na nenosenie rúšok. Hrozí mu tak maximálne pokuta.

Foto TASR/PAVEL NEUBAUER
Dátum 12.10.2021

Bývalému sudcovi Štefanovi Harabinovi zrušili obvinenie za to, že verejne vyzýval na odstránenie rúšok z tvári. Podľa prokuratóra z bratislavskej krajskej prokuratúry išlo len o priestupok a tak môže skončiť len s pokutou. 

Situácia, kvôli ktorej bol obvinený sa stala na minuloročných novembrových protestoch. Povzbudzovanie, aby si dali ľudia rúška dole mu vynieslo trestné stíhanie z prečinu porušovania povinností a podnecovania. 

Harabin sa rozhodol voči obvineniu podať sťažnosť a prokurátor mu dal ešte v júni za pravdu. Prípad sa tak dostal na regionálny Úrad verejného zdravotníctva a tak mu hrozí len pokuta. 

„Ja o tom nič neviem. Ako ma mohli pokutovať, keď som nič nespáchal? Je to nulitné. Prokurátor to tomu policajtovi otrepal o hlavu," povedal Štefan Harabin. Hrozí mu pokuta do výšky 1 659 eur. ÚVZ mu ju môže podľa zákona uložiť až do dvoch rokov od spáchania priestupku.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.