HAVRAN URÁŽAL KRESŤANOV

Vyšetrovateľ NAKA začal voči Michalovi Havranovi trestné stíhanie pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia a pre prečin ohovárania.

Foto archív
Dátum 05.02.2020

BRATISLAVA 5. februára (HSP/Extra plus) - NAKA začala trestné stíhanie liberálneho novinára Michala Havrana v súvislosti s článkom Pošlite Kuffu do cirkusu, zverejnenom dňa 27. júna 2018 v denníku SME. Havran v článku hanobil kresťanov, predovšetkým katolíkov a obzvlášť nevyberané slová použil vo vzťahu k otcovi Mariánovi Kuffovi. Voči jeho počínaniu podala právnická kancelária Jána Čarnogurského mladšieho trestné oznámenie. Vyšetrovateľ NAKA začal voči Michalovi Havranovi trestné stíhanie pre prečin hanobenia národa, rasy a presvedčenia a pre prečin ohovárania.

„Podľa vzneseného obvinenia, pán Havran spáchal uvedené trestné činy s osobitným motívom nenávisti voči skupine osôb alebo jednotlivcovi pre ich skutočnú alebo domnelú príslušnosť k niektorej rase, národu, národnosti, etnickej skupine, pre ich skutočný alebo domnelý pôvod, farbu pleti, pohlavie, sexuálnu orientáciu, politické presvedčenie alebo náboženské vyznanie.

Pán Havran si dodnes užíva obrovský mediálny priestor v Slovenskej televízii a v denníku SME poskytovaný na šírenie svojich nenávistných názorov. Napriek výzve, generálny riaditeľ RTVS pán Rezník odmietol ukončiť zmluvy s pánom Havranom, hoci trestné stíhanie vo vzťahu k skutkom spáchaným pánom Havranom prebieha už dlhší čas.

Postoj RTVS svedčí o jej protiprávnej propagácii extrémistických a nenávistných názorov, zameraných najmä na útoky voči kresťanom.

Verejné nenávistné postoje Michala Havrana voči Slovákom katolíkom sú plne v súlade so zahraničnými záujmami, zameranými na potieranie Slovenskej suverenity a kultúry. Útoky na kresťanskú morálku, rodinu a kultúru sú rozšírené po celej Európe, pod hlavičkou takzvanej progresívnej ideológie,“ uvádza sa v tlačovej správe, ktorú vydala právnická kancelária Jána Čarnogurského mladšieho.

Znevažovanie kresťanského modelu rodiny a morálky má podľa Čarnogurského za cieľ rozklad Slovenskej spoločnosti, ktorá je polarizovaná a rozoštvávaná navzájom. Zahraničné záujmy a podpora ničenia kresťanstva na Slovensku sú hlavným dôvodom, prečo sa Michalovi Havranovi a jemu podobným darí tak veľkolepo prezentovať sa v médiách.