HEGER CHCE VYHRAŤ VOĽBY, PRIROVNAL SA K ZLATÝM CHLAPCOM Z GÖTEBORGU

Odchádzajúci premiér Eduard Heger vidí paralelu medzi politickým bojom a hokejovým zápasom. Spýtal sa, či sa dalo realisticky predpokladať, že Slovensko vyhralo v roku 2002 majstrovstvá sveta v hokeji, pretože pred tým pohoreli na olympiáde. „Chcem pokračovať v politike, lebo chcem aby prišla vláda pokoja,“ uviedol.

Foto SITA/JAKUB JULÉNY
Dátum 11.05.2023

V piatok posledný raz zasadne vláda pod vedením predsedu Demokratov Eduarda Hegera. Vládna koalícia sa na začiatku volebného obdobia opierala o pohodlnú ústavnú väčšinu a postupne sa začala rozpadať. Hegerovej vláde bola vyslovená nedôvera a skončil s menšinovou vládou. Od pondelka čaká Slovensko úradnícka vláda.

V politickom boji vidí paralelu medzi piatkovým hokejovým derby Slovensko – Česko. „Poďme zabojovať. Ak by naši hokejisti nastupovali do zápasu s mentalitou, že sa to nedá, tak by nevyhrali,“ dodal. Spýtal sa, či sa dalo realisticky predpokladať, že Slovensko vyhralo v roku 2002 majstrovstvá sveta v hokeji, pretože pred tým pohoreli na olympiáde.

Je však pyšný na to, že sa podarili presadiť všetky reformy plánu obnovy. A to aj napriek tomu, že bol premiérom „v tom najhoršom počasí“. Vyhlásil, že miera nezamestnanosti je ako pred krízou, neskrachovali firmy a pomáhal rodinám. Heger sa pýta, kto v Európe sa môže pochváliť tým, že domácnostiam nešla elektrická energia hore. „Chcem pokračovať v politike, lebo chcem aby prišla vláda pokoja,“ uviedol.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.