HEGER: HOLANDSKO SA ZACHOVALO AKO SPRÁVNY SPOJENEC, KEĎ NÁM POSKYTLO BATÉRIU PATRIOT A VOJENSKÚ POSILU

Eduard Heger, premiér: Namiesto zastaraného obranného vzdušného systému S-300 máme k dispozícii špičkové Patrioty a naše nebo je zároveň chránené modernými stíhačkami z Poľska a Česka. Našu 85-percentnú závislosť od ruského plynu sme za krátky čas znížili o 65 percent.

Foto TASR/DANO VESELSKÝ
Dátum 21.11.2022

Holandsko sa voči nám zachovalo ako správny spojenec, keď nám poskytlo ochranu nášho neba batériou Patriot a vojenskú posilu ihneď po útoku Ruska na Ukrajinu. Uviedol to dnes premiér Eduard Heger na sociálnej sieti po stretnutí s holandským premiérom Markom Ruttem. Slovenský predseda vlády je presvedčený, že s partnermi je nutné neustále rozvíjať vzťahy a o to viac v čase, keď je za hranicami vojna.

„Holandský premiér ma ubezpečil, že na východnej hranici chcú byť stále prítomní, pretože musíme spoločne bojovať proti ruskej agresii. Zhodli sme sa, že aj po nedávnom raketovom incidente v Poľsku musíme naďalej posilňovať našu obrannú spoluprácu,“ tvrdí Heger.


Predseda vlády na sociálnej sieti taktiež napísal, že vlády v minulosti podceňovali silu spolupráce a práve vojna v našej bezprostrednej blízkosti jasne ukázala, akí sú spojenci potrební, a preto od začiatku konfliktu prehlbujú zahraničné vzťahy. „Výsledkom toho je, že namiesto zastaraného obranného vzdušného systému S-300 máme k dispozícii špičkové Patrioty a naše nebo je zároveň chránené modernými stíhačkami z Poľska a Česka. Našu 85-percentnú závislosť od ruského plynu sme za krátky čas znížili o 65 percent,“ napísal slovenský premiér.

Zároveň dodal, že Slovensko nadviazalo spoluprácu s Estónskom, ktoré je lídrom v digitalizácii a kybernetickej bezpečnosti a taktiež spolupracujeme s Fínskom pri hľadaní alternatívy pre jadrové palivo. „Toto všetko sú cenné nástroje, ktoré zvyšujú náš kredit bezpečnosti na úplne inú úroveň. Myslím, že Slovensko a Holandsko spája mnohé vrátane zodpovednosti za budúce generácie. Slovensko má v Holandsku dobrého priateľa a spojenca,“ dodal Heger.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.