HEGER: NÁŠ PLÁN OBNOVY JE JEDNÝM Z NAJLEPŠÍCH V EÚ

Predseda vlády Eduard Heger hovorí, že slovenský plán obnovy a odolnosti je jedným z najlepších v Európskej únii. Uviedol, že Slovensko odovzdalo plán spomedzi krajín Vyšehradskej štvorky ako prvé a aj Európska komisia ho vyhodnotila veľmi dobre.

Foto TASR/PAVEL NEUBAUER
Dátum 22.11.2021

Slovenský plán obnovy a odolnosti je jedným z najlepších v Európskej únii (EÚ). Počas tlačovej konferencie v rámci Stredoeurópskej energetickej konferencie to povedal premiér Eduard Heger (OĽaNO). Uviedol, že Slovensko odovzdalo plán spomedzi krajín Vyšehradskej štvorky ako prvé a aj Európska komisia ho vyhodnotila veľmi dobre.

Heger pripomenul, že plán je jedna vec a realizácia je niečo úplne iné. Doplnil, že počas implementácie plánu sa Slovensko stretáva s veľkými výzvami, ale darí sa mu v tom. „Hovoríme o obnoviteľných zdrojoch energie, o obnove budov, o udržateľnej doprave a tiež o dekarbonizácii priemyslu. Kostrou slovenskej ekonomiky je priemysel, a preto investícia do dekarbonizácie priemyslu je jednou z najväčších priorít,“ pripomenul premiér.

Reformy, ktoré sú súčasťou všetkých plánov obnovy, sa týkajú aj ochrany prírody, reformy krajinného plánovania a ukončenia podpory spaľovania hnedého uhlia a transformácie regiónu Hornej Nitry.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.