HEGER: NEZAOČKOVANÍ SI MÔŽU V ČIERNYCH OKRESOCH KÚPIŤ UŽ LEN LIEKY A POTRAVINY

Premiér Eduard Heger si myslí, že je situácia veľmi vážna a najbližšie tri týždne sa musia preto výrazne sprísniť opatrenia. Z nových návrhov vyplývajú väčšie výhody pre zaočkovaných, nezaočkovaní bez testov a tí, ktorí koronavírus neprekonali, budú môcť navštevovať iba esenciálne obchody – potraviny a lekárne.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 16.11.2021

Premiér Eduard Heger a minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský predstavili na dnešnej tlačovej besede nové opatrenia, ktoré vláda schválila kvôli zhoršujúcej sa situácii v súvislosti s covidom. 

V rámci sprísnenia opatrení sa navrhuje umožniť prácu iba v režime OTP, teda pre ľudí, ktorí sú proti ochoreniu COVID-19 zaočkovaní, majú negatívny test na prítomnosť koronavírusovej infekcie alebo ochorenie prekonali pred najviac 180 dňami. Hromadné podujatia budú dostupné len pre očkovaných. Takisto sa má upraviť, aby neesenciálne obchody mohli navštevovať iba očkovaní, alebo tí, ktorí ochorenie prekonali. Rovnaký režim bude platiť aj pre športové podujatia s výnimkou profesionálnych, kde bude fungovať OTP režim. Pre očkovaných a tých, čo ochorenia prekonali, budú dostupné aj wellness centrá a aquaparky. Čo sa týka ubytovania, platiť by mal tiež tento režim, avšak v čiernych okresoch nebudú hotely a penzióny otvorené pre nikoho.

Eduard Heger sa poďakoval konzíliu odborníkov, ktoré sa venujú navrhovaniu opatrení. Podľa vlastných slov súhlasí so všetkými návrhmi. „Situácia v nemocniciach je kritická, do tejto situácie sme sa dostali hlavne kvôli tomu, že sa nedodržiavajú opatrenia z Covid automatu,“ uviedol Eduard Heger. Myslí si, že je situácia veľmi vážna a najbližšie tri týždne sa musia preto výrazne sprísniť opatrenia. Z nových návrhov vyplývajú väčšie výhody pre zaočkovaných, nezaočkovaní bez testov a tí, ktorí koronavírus neprekonali, budú môcť navštevovať iba esenciálne obchody – potraviny a lekárne.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.