HEGER: ODOVZDANIE MIGOV UKRAJINE BOLO ÚSTAVNE ČISTÉ

Šéf opozičnej strany Hlas-SD Peter Pellelgrini v tejto súvislosti uviedol, že rozhodnutie vlády rešpektuje. Kabinet však podľa neho na takéto rozhodnutie nemal právo.

Foto sita/úrad VLÁDY SR
Dátum 19.03.2023

Predseda vlády Eduard Heger garantuje občanom, že odovzdanie stíhačiek MiG-29 Ukrajine je ústave „čisté". Vyhlásil to dnes v diskusnej relácii O 5 minút 12 RTVS.

„Bolo to koordinovaná s pani prezidentkou," povedal Heger. Doplnil, že viacerí ministri pôvodne avizovali, že ohľadne odovzdania lietadiel majú otázky a v prípade, že by bolo odovzdanie protiústavné, by tento krok nepodporili. „My sme to schválili jednohlasne, to znamená, že všetci ministri na vláde zahlasovali za tento spôsob," vyhlásil Heger.

Šéf opozičnej strany Hlas-SD Peter Pellelgrini v tejto súvislosti uviedol, že rozhodnutie vlády rešpektuje. Kabinet však podľa neho na takéto rozhodnutie nemal právo. Zároveň zdôraznil, že ho mrzí, že sa vláda neobrátila na Ústavný súd SR. „Tam samotná vláda nemala v tom jasno," dodal s tým, že vláda sa touto témou zaoberala namiesto iných problémov, ktoré trápia občanov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.