HEGER POSLÚCHOL EÚ A PRACUJE NA RÝCHLOM ZAVEDENÍ VAKCINAČNÝCH PASOV PRE SLOVÁKOV

Premiér Eduard Heger súhlasi s návrhmi Európskej komisie, aby boli na Slovensku zavedené COVID pasy, ktoré budú obsahovať nielen informácie o vakcíne, ale aj o testovaní všetkých Slovákov. 

Foto SITA/ÚRAD VLÁDY
Dátum 27.04.2021

Predseda vlády SR Eduard Heger oznámil v utorok po rokovaní so šéfmi Európskej komisie a Európskej rady Ursulou von der Leyenovou a Charlesom Michelom, že Slovensko intenzívne pracuje na zavedení digitálne zeleného preukazu, tzv. COVID-19 pasu. Členské štáty Európskej únie sa dohodli na usmerneniach týkajúcich sa špecifikácií pre zavedenie a fungovanie takéhoto pasu. 

Eurokomisia vyzýva členské štáty EÚ, aby boli pripravené prijať na národnej úrovni potrebné technické kroky, ktoré sú nevyhnutné pre vytvorenie celoeurópskej infraštruktúry na zavedenie a overovanie COVID pasov. 

Premiér Eduard Heger tvrdí, že Slovensko sa intenzívne pripravuje na to, aby sme dodržali a stihli všetky dátumy. Dodáva, že to je dôležité z hľadiska všetkých parametrov a že Slovensko súhlasi s návrhmi Európskej komisie, aby tieto pasy v sebe obsahovali nielen informácie o vakcíne, ale aj o testovaní alebo o prípadnom prekonaní ochorenia COVID-19..

„Sú to všetko dôležité informácie a na Slovensku prebiehajú intenzívne prípravy, aby sme boli na to včas pripravení," zdôraznil Heger.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.