HEGER: POVINNÉ OČKOVANIE JE LEGITÍMNYM NÁSTROJOM ŠTÁTU

Premiér Eduard Heger: Ak sa opäť objaví variant spôsobujúci vysokú mieru hospitalizácií, povinné očkovanie bude nevyhnutné zaviesť.

Foto 
Dátum 26.01.2022

Premiér SR Eduard Heger na Facebooku 26. januára 2022 uverejnil príspevok: 

Analýza, ktorú pripravilo Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky v spolupráci s Ministerstvo spravodlivosti SR , preukázala, že vakcíny používané proti COVID-19 sú bezpečné, zabraňujú šíreniu ochorenia, znižujú riziko hospitalizácie a riziko následného úmrtia.
Povinné očkovanie je teda legitímnym nástrojom štátu s cieľom ochrany verejného zdravia. Analýza rovnako potvrdila, že povinné očkovanie je možné zaviesť, a to viacerými spôsobmi:
novelizáciou Vyhlášky MZ SR č. 585/2008
prostredníctvom novelizácie vyhlášky ÚVZ SR alebo RÚVZ
novelizáciou Zákona o ochrane verejného zdravia
osobitným zákonom

Tému povinného očkovania som otvoril v čase, keď variant delta dostával veľký počet infikovaných ľudí do nemocníc. Odvtedy sa však okolnosti zmenili. Vírus zmutoval a na Slovensku aktuálne dominuje omikron. Ten sa správa inak ako predchádzajúce varianty. U nezaočkovaných je riziko hospitalizácie nižšie o 25% a u zaočkovaných dokonca ešte menšie.
Ak sa opäť objaví variant spôsobujúci vysokú mieru hospitalizácií, povinné očkovanie bude nevyhnutné zaviesť.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.