HEGER: PREDČASNÉ VOĽBY BY MOHLI BYŤ 30. SEPTEMBRA

Prijatie zmeny Ústavy SR o možnosti skrátiť volebného obdobia označil šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš za technickú otázku. Nemyslí si však, že by malo byť možné ísť cestou referenda. Tvrdí, že OĽaNO sa volieb nebojí a je pripravené hájiť svoje výsledky.

Foto SITA/ANDREA MEZEIOVÁ
Dátum 18.01.2023

Predčasné parlamentné voľby by mohli byť 30. septembra. Po rokovaní predstaviteľov bývalých koaličných strán to povedal dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO). „Hovoríme o 30. septembri ako termíne predčasných volieb. Tento termín si ešte musia prediskutovať jednotlivé poslanecké kluby. Ďalšie stretnutie je naplánované na nedeľu večer,“ povedal Heger s tým, že potom prídu na rad ďalšie kroky v parlamente.

Šéf poslaneckého klubu OĽaNO Michal Šipoš ozrejmil, že poslanci OĽaNO sa zídu vo štvrtok (19. 1.). Stanovisko následne predstavia verejnosti. Prijatie zmeny Ústavy SR o možnosti skrátiť volebného obdobia označil Šipoš za technickú otázku. Nemyslí si však, že by malo byť možné ísť cestou referenda. Základný cieľ je podľa jeho slov doručiť pomoc ľuďom. Tvrdí, že OĽaNO sa volieb nebojí a je pripravené hájiť svoje výsledky.

Líder OĽaNO Igor Matovič poukázal na riziko zmeny volebného systému po voľbách, ak by sa dostali k moci Smer-SD, Hlas-SD či Republika. „Je psou povinnosťou každého demokrata, aby sa oddialili voľby.“ Odmieta, že by tak robili preto, lebo sa obávajú, že ich nezvolia. Tvrdí, že sa obáva o demokraciu. Matovič dodal, že bude presviedčať poslancov v klube OĽaNO, aby nevyslovili dôveru prípadnej úradníckej vláde.       

Dočasne poverená vláda podľa Hegera pokračuje v práci, v implementácii pomoci ľuďom či reforiem z plánu obnovy. Za cieľ považuje doviesť krajinu do predčasných volieb a udržať zahraničnopolitické smerovanie ako doteraz.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.