HEGER: REFERENDUM JE KAMPAŇOU FICA A PELLEGRINIHO, KTORÍ SA CHCÚ DOSTAŤ K MOCI

Eduard Heger, poverený predseda vlády: V aktuálnej situácii je navyše referendum úplne bezpredmetné, keďže na zmenu ústavy a predčasné voľby sa podľa doterajších vyjadrení poslancov nájde v parlamente dostatok hlasov.

Foto SITA/AP
Dátum 21.01.2023

Poverený predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO) sa nezúčastní na referende o zmene ústavy. Ako uviedol vo vyhlásení, ide podľa neho o kampaň Roberta Fica (Smer-SD) a Petra Pellegriniho (Hlas-SD), ktorí si chcú zabezpečiť návrat k moci a beztrestnosť po voľbách. „V aktuálnej situácii je navyše referendum úplne bezpredmetné, keďže na zmenu ústavy a predčasné voľby sa podľa doterajších vyjadrení poslancov nájde v parlamente dostatok hlasov,“ doplnil Heger.

V sobotu 21. januára prebieha v poradí deviate celoštátne referendum od vzniku samostatného štátu v roku 1993. Občania v ňom môžu odpovedať na otázku, či súhlasia, aby predčasné skončenie volebného obdobia Národnej rady SR bolo možné uskutočniť referendom alebo uznesením Národnej rady SR, a to zmenou Ústavy SR. Hlasovať je možné od 7.00 do 22.00.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.