HEGER: SMEROVANIE NAŠEJ VLÁDY JE V SÚLADE S EÚ A NATO

Návšteva predsedu vlády Eduarda Hegera v inštitúciách Európskej únie a Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) potvrdila jasné pro-európske a pro-atlantické smerovanie novej vlády.

Foto SITA/BRAnislav bibel
Dátum 13.05.2021

Návšteva predsedu vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) v inštitúciách Európskej únie (EÚ) a Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) potvrdila jasné pro-európske a pro-atlantické smerovanie novej vlády. Heger obe inštitúcie v Bruseli navštívil v utorok 27. apríla. Uvádza sa to v Informácii o priebehu a výsledkoch pracovnej návštevy delegácie SR vedenej predsedom vlády SR Eduardom Hegerom v inštitúciách EÚ, ktorú dnes vláda vzala na vedomie.

Počas pracovnej cesty sa Heger stretol s predsedom Európskej rady Charlesom Michelom, predsedníčkou Európskej komisie (EK) Ursulou von der Leyen, predsedom Európskeho parlamentu Davidom Sassolim a generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom. Vzhľadom na aktuálne témy v agende európskych záležitostí sa stretol tiež s výkonným podpredsedom EK Valdisom Dombrovskisom a komisárom Paolom Gentilonim.


Predseda vlády partnerom odkomunikoval, že EÚ a NATO sú kľúčovými partnermi Slovenskej republiky, ktorá má záujem aktívne prispievať ku kvalitnému fungovaniu oboch organizácií. „Partneri tiež potvrdili blízke postoje k aktuálnym témam a zdôraznili význam európskej solidarity a spolupráce v boji proti pandémii COVID-19,“ uvádza sa v materiáli. Heger pozval predstaviteľov inštitúcií na návštevu Slovenska, záujem o tento krok prejavila predsedníčka EK Ursula von der Leyen, šéf europarlamentu David Sassoli a komisár pre hospodárstvo Paolo Gentiloni.

Návšteva predsedu vlády spolu s ministrom obrany Jaroslavom Naďom (OĽaNO) v sídle NATO bola signálom toho, že SR pristupuje zodpovedne k svojim záväzkom v rámci budovania kolektívnej obrany NATO. Heger, Naď a generálny tajomník NATO Stoltenberg rokovali nielen o bezpečnostnej situácii v euroatlantickom priestore, ale aj o potrebe ďalej pomáhať a podporovať Ukrajinu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.