HEGER: ZA ENERGETICKÚ KRÍZU AJ INFLÁCIU V EURÓPE JE ZODPOVEDNÝ IBA PUTIN

György Gyimesi sa v diskusnej relácii TA3 ospravedlnil za Hegerov údajný výrok, že občania musia trpieť vysoké ceny energií, lebo je to investícia do Ukrajiny. Poverený premiér tvrdí, že to nikdy nepovedal a označil to za hrubú lož. Dodal, že za energetickú krízu aj infláciu v Európe je zodpovedná len jedna osoba, a to Vladimir Putin.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 16.01.2023

Poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO) sa na sociálnej sieti ohradil proti poslancovi Národnej rady SR Györgymu Gyimesimu. Poslanec Gyimesi sa v diskusnej relácii v televízii TA3 ospravedlnil za Hegerov údajný výrok, že občania musia trpieť vysoké ceny energií, lebo je to investícia do Ukrajiny. Poverený premiér tvrdí, že to nikdy nepovedal a označil to za hrubú lož. V statuse dodal, že vždy opakoval a zdôrazňoval, že za energetickú krízu aj infláciu v Európe je zodpovedná len jedna osoba, a to Vladimir Putin.

„Opakovane tiež hovorím, že je potrebné Ukrajine pomáhať. Humanitárne, a áno, aj vojensky. Lebo deky ich síce ochránia pred chladom, ale nie pred raketami. Aj dnes, žiaľ, prišla správa o ďalšom vojnovom zločine Vladimira Putina. V meste Dnipro zasiahla ruská raketa obytný dom, v ktorom žili bežní ľudia. Ako ja, či aj vy. Správy hovoria o viac ako 20 mŕtvych. Neviem, prečo si niekto myslí, že k nám by bol Vladimir Putin milosrdnejší,“ napísal Heger.

Doplnil, že ak niekto nechápe, že podporou Ukrajiny chránime i seba, tak zľahčuje hrozbu, ktorú pre nás predstavuje Rusko, a tiež zavádza občanov. Heger tiež uviedol, že ako líder aj ako človek sa vždy postaví za to, čo je správne a zabíjanie nevinných ľudí určite správne nie je. „Nikdy sa neznížim k tomu, aby som zbieral lacné politické body očividnými klamstvami,“ dodal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.