HEGEROVEJ PROTISLOVENSKEJ VLÁDE PREKÁŽA SLOVENSKÁ HUDBA V RÁDIÁCH

Ministerstvo kultúry pod vedením nenápadnej Natálie Milanovej plánuje potichu zrušiť kvóty na slovenskú hudbu. V reakcii na to vznikla petícia, ktorú už podpísali viacerí umelci.

Foto sita/branislav bibel
Dátum 13.10.2021

Protislovenskej vláde Eduarda Hegera už prekáža aj slovenská hudba v rádiách. Ministerstvo kultúry pod vedením nenápadnej Natálie Milanovej plánuje potichu zrušiť kvóty na slovenskú hudbu. V reakcii na to vznikla petícia, ktorú už podpísali viacerí umelci, okrem iných aj Robo Opatovský, Beáta Dubasová, Peter Cmorik či Marián Greksa. Juraj Čurný v tejto súvislosti na svojom Facebooku uviedol: „Málokedy podpisujem petície, ale k tejto som sa neváhal pridať ani sekundu. A z telefonátov s kolegami a priateľmi, s ktorými som na túto tému volal vyplýva, že nás bude veľa.“

Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky predložilo dňa 7.10.2021 do medzirezortného pripomienkového konania návrh nového mediálneho zákona, ktorý má nahradiť doterajší zákon o vysielaní a retransmisii a tzv. zákon o digitálnom vysielaní. Predložený návrh mediálneho zákona bez odôvodnenia zrušuje povinnosť dodržiavania kvót na slovenskú hudbu zo strany súkromnoprávnych vysielateľov od 1.4.2022.

„V tejto hromadnej pripomienke preto žiadame, aby Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky prehodnotilo tento svoj zámer a ponechalo od 1.4. 2022 v platnosti súčasný právny režim, podľa ktorého majú rozhlasové stanice zákonom stanovené percento slovenskej hudby vo vysielaní, t.j. 25% pre súkromné rádiá a 35% pre rozhlasové okruhy RTVS,“ uvádza sa v znení petície.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.