HEGEROVI SA POD JEHO 76 NEPODPÍSAL ZATIAĽ ANI MATOVIČ

Dočasne poverený predseda vlády SR Eduard Heger: Spoločne musíme zabrániť návratu Róberta Fica a jeho dvojčaťa Petra Pellegriniho, ktorí v roku 2012, keď prišli späť k moci, zastavili všetky reformy. 

Foto SITA/AP
Dátum 13.01.2023

Igor Matovič (OĽaNO) sa pod novú 76-ku zatiaľ nepodpísal. Povedal to na dnešnej tlačovej konferencii dočasne poverený premiér Eduard Heger (OĽaNO). Súčasne sa vyjadril, že celá diskusia o novej 76-ke dostáva nesprávny smer. Podľa Hegera je dôležitá na to, aby sa vedela doručiť ľudom pomoc, ktorá je pripravená v rozpočte, na čo je podľa neho potrebná stabilita v parlamente.

Heger tiež nateraz vyvrátil diskusie o spájaní strán. Uviedol, že zatiaľ nehovoril o spájaní strán, ale o vzájomnej spolupráci, a preto sa momentálne nedajú vyslovovať žiadne závery. „Je dôležité, aby sme hľadali jednotu a spoluprácu, a preto sa stretávam so zástupcami jednotlivých politických strán," vysvetlil. Dočasne poverený premiér informoval, že sa stretol aj s Milanom Majerským (KDH), s Veronikou Remišovou (Za ľudí) a tiež so zástupcom Aliancie. Rokovania podľa jeho slov prebiehajú ďalej s cieľom budovať jednotu a spoluprácu.

„Spoločne musíme zabrániť návratu Róberta Fica (Smer-SD) a jeho dvojčaťa Petra Pellegriniho (Hlas-SD), ktorí v roku 2012, keď prišli späť k moci, zastavili všetky reformy. Preto sa Slovensko začalo vzďaľovať vyspelým krajinám. Zároveň vydali orgány činné v trestnom konaní nitrianskej mafii. Nielenže sa veci nevyšetrovali, ale zamietli sa pod koberec," zdôvodnil Heger.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.