HEREC STEVEN SEAGAL SA STAL ČLENOM STRANY SPRAVODLIVÉ RUSKO

Seagal získal ruské občianstvo v roku 2016, pas mu vtedy odovzdal prezident Vladimir Putin osobne. V roku 2018 sa tento herec stal osobitným zástupcom ruského ministerstva zahraničných vecí pre humanitárne vzťahy s USA. 

Foto ARCHÍV
Dátum 30.05.2021

Americký herec Steven Seagal, ktorý má ruské občianstvo, sa stal členom politickej strany Spravodlivé Rusko - Za pravdu. Informoval o tom v sobotu internetový denník RBK s odvolaním sa na hovorkyňu strany.Spravodlivé Rusko je súčasťou opozície v ruskej Štátnej dume, ale je považované za politický subjekt lojálny k súčasnému režimu.

Stranícku legitimáciu Seagalovi odovzdali na zasadnutí poslaneckého klubu strany Spravodlivé Rusko, na ktorom americký herec súčasne predstavil svoj prvý návrh zákona týkajúci sa ochrany životného prostredia. Podľa vyjadrenia hovorkyne strany Seagal v zákone navrhuje, aby sa škody spôsobené životnému prostrediu v Rusku penalizovali nie pokutami, ale nepodmienečnými trestmi a zbavením práva vykonávať niektoré verejné funkcie.

Seagal získal ruské občianstvo v roku 2016, pas mu vtedy odovzdal prezident Vladimir Putin osobne. V roku 2018 sa tento herec stal osobitným zástupcom ruského ministerstva zahraničných vecí pre humanitárne vzťahy s USA. Putina a Seagala, ktorý si ponechal americké občianstvo, spája záujem o bojové umenia. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.