HLAS-SD: MINISTERKA KULTÚRY MILANOVÁ MALA UŽ DÁVNO ODSTÚPIŤ

Hovorkyňa strany Hlas-SD zdôvodnila, že ľudia zo všetkých oblastí kultúry sa pre Milanovú stali jednou z najviac ekonomicky postihnutých skupín obetí pandémie. Zároveň je strana zvedavá, či predseda vládnej strany OĽaNO Igor Matovič vyzve Milanovú k odchodu pre blízku spoluprácu s bývalým príslušníkom Slovenskej informačnej služby Petrom Tóthom.

Foto SITA/ĽUDOVÍT VANIHER
Dátum 11.01.2022

Ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO) mala podľa opozičnej strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) zo svojej funkcie dávno odstúpiť. Hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková v tlačovej správe zdôvodnila, že ľudia zo všetkých oblastí kultúry sa pre Milanovú stali jednou z najviac ekonomicky postihnutých skupín obetí pandémie. Zároveň je strana zvedavá, či predseda vládnej strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič vyzve Milanovú k odchodu pre blízku spoluprácu s bývalým príslušníkom Slovenskej informačnej služby Petrom Tóthom. Reagovali tak na denník Nový Čas, ktorý ako prvý informoval o uniknutých správach medzi Milanovou a týmto blízkym spolupracovníkom Mariana K. Z mailovej komunikácie vyplýva, že ministerka bola v kontakte s exnovinárom aj po tom, čo začala spolupracovať s OĽaNO. Medveď Macíková podotkla, že za normálnych okolností by sa dala považovať komunikácia za súkromnú vec politicky ambicióznej osoby, avšak líder OĽaNO podľa nich žiadal všetkých, ktorí sa objavili v komunikácii s Alenou Zs., aby odišli z verejného života.

Milanová pre agentúru SITA uviedla, že sa s Tóthom spoznala pred viac ako desiatimi rokmi. Poznamenala, že v tom čase nebola známa žiadna jeho prepojenosť na Mariana K. „Zo zverejnenej komunikácie som si prečítala len prvú stranu a nemám záujem študovať autenticitu ďalších. O to viac sa čudujem ľuďom, ktorí sa v štúraní v súkromnej komunikácii vtedy súkromnej osoby priam vyžívajú,“ odpovedala. Jej stanovisko poskytol referát komunikácie Ministerstva kultúry SR.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.