HLAS-SD ŽIADA MATOVIČA, ABY ZVÁŽIL SLOVÁ PREZIDENTKY

Strana Hlas-SD víta priamy, jasný a zodpovedný postoj prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá otvorene pomenovala riziká plošného testovania.

Foto TASR
Dátum 30.10.2020

BRATISLAVA 30. októbra (SITA) - Strana Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) víta priamy, jasný a zodpovedný postoj prezidentky SR Zuzany Čaputovej, ktorá otvorene pomenovala riziká plošného testovania. Informovala o tom hovorkyňa Hlasu Patrícia Medveď Macíková s tým, že ak sa má plošné testovanie tento víkend uskutočniť, strana žiada jeho konanie len v rámcoch vymedzených a odôvodnených prezidentkou republiky.

„Veríme, že najvyššia ústavná predstaviteľka a vrchná veliteľka Ozbrojených síl SR je pre premiéra Igora Matoviča (OĽaNO) dostatočnou autoritou, aby jej slovám prikladal náležitú váhu a upravil svoje rozhodnutia v prospech všetkých ľudí na Slovensku,“ doplnila Macíková.

Prezidentka SR Zuzana Čaputová po dnešnom stretnutí s náčelníkom generálneho štábu Ozbrojených síl SR (OS SR) Danielom Zmekom a veliteľom operácie Spoločná zodpovednosť Ivanom Pachom informovala, že z celkového množstva odberných tímov je pripravených približne 60 percent na oba víkendové dni. Z poskytnutých informácií je podľa prezidentky zrejmé, že v rámci celoplošného testovania nebude možné otestovať státisíce občanov, záujemcov o testovanie. Preto premiéra Igora Matoviča požiadala zrealizovať testovanie tam, kde budú zabezpečené odbery. Rovnako žiada prehodnotiť podmienky zákazu vychádzania a netrestať následne ľudí, ktorí sa z objektívnych dôvodov na test nedostanú alebo tých, ktorí z iných dôvodov na test nemôžu ísť. Hlava štátu zároveň žiada zrušiť kategorizovanie občanov na tých, ktorí budú mať priepustku na slobodu a tých, druhých, pretože na nich nevyšlo.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.