HNUTIE REPUBLIKA CHCE V EUROPARLAMETE HÁJIŤ MIER

 Záujmom hnutia je podľa Uhríka reforma Európskej únie naspäť na hospodárske združenie, v ktorom sa budú prijímať len rozhodnutia v prospech všetkých štátov. V Európskom parlamente chce hnutie hájiť slobodu názorov, prejavu a tradičné hodnoty.

Foto sita/braNislav bibel
Dátum 27.05.2024

Prinavrátenie mieru a prosperity do Európy, zachovanie práva veta v kľúčových rozhodovacích otázkach, obhajoba slobody názorov, prejavu a ochrana tradičných hodnôt sú niektoré z programových priorít hnutia Republika v júnových voľbách do Európskeho parlamentu (EP). Líder kandidátnej listiny a súčasný europoslanec Milan Uhrík o tom informoval na pondelkovej tlačovej konferencii.

"Hnutie Republika a nezávislí kandidáti idú spoločne proti vojne, sankciám, proti nadvláde Bruselu, proti prijímaniu nelegálnych imigrantov, pretláčaniu zvrátenej a zhubnej LGBTI ideológie a proti nezmyselnej tzv. zelenej politike Bruselu, nezmyselnému Green Dealu, likvidácii nášho poľnohospodárstva, vidieka a všeobecne hospodárstva," vyhlásil Uhrík.

Podčiarkol, že na kandidátnej listine došlo k zjednoteniu vlasteneckých síl. Ako deklaroval, všetci kandidáti, či už z hnutia Republika, alebo nezávislí kandidáti v prípade zvolenia do Európskeho parlamentu nastúpia.

Hnutie apeluje na ukončenie konfliktu na Ukrajine. Európska únia by podľa Uhríka mala urobiť všetko pre ukončenie zabíjania a dosiahnutie mieru. Odmieta posielanie zbraní či munície na Ukrajinu.

Republika chce aj zachovanie práva veta. Záujmom hnutia je podľa Uhríka reforma Európskej únie naspäť na hospodárske združenie, v ktorom sa budú prijímať len rozhodnutia v prospech všetkých štátov. V Európskom parlamente chce hnutie hájiť slobodu názorov, prejavu a tradičné hodnoty. Presadiť chce podľa lídra kandidátky aj to, aby eurofondy smerovali do slovenských regiónov, nie na Ukrajinu, azylantov či Európsky mierový nástroj.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.