HNUTIE REPUBLIKA VYZÝVA HEGERA NA BEZODKLADNÉ PRIJATIE ODŠKODŇOVACIEHO ZÁKONA

Hnutie REPUBLIKA: Ľudia krachujú a prevádzky, ktoré celý život budovali miznú jedna za druhou. Títo ľudia nemôžu byť rukojemníkmi koaličných sporov. So štátnou pomocou nemôžeme ďalej čakať. Už včera neskoro!

Foto ARCHÍV MILANA UHRÍKA
Dátum 06.04.2021

Hnutie REPUBLIKA vyzýva premiéra Hegera a ministra Sulíka, aby bezodkladne prijali odškodňovací zákon, ktorý už pol roka drží vláda niekde v šuflíku. V rámci tzv. boja proti epidémii vláda bez diskusie zatvorila takmer všetky slovenské malé obchody a prevádzky. Údajne preto, aby sa v nich ľudia nenakazili. Na druhej strane však vláda nechala otvorené veľké zahraničné supermarkety, ktoré sú doslova preplnené ľuďmi. Každý deň majú tržby ako na Vianoce. Ubytovacie zariadenia, hotely, reštaurácie, pohostinstvá, cestovné kancelárie, kiná, divadlá a maloobchody, ktoré sú dnes z nariadenia vlády zatvorené prispeli v roku 2019 do slovenskej ekonomiky sumou viac ako 14 miliárd eur.

Odškodňovací zákon, ktorý mal zničené odvetvia udržať ako – tak nažive, vláda Igora Matoviča šesť mesiacov nepochopiteľne ignorovala! Minister hospodárstva Sulík už minimálne dvakrát verejne tvrdil, že jeho návrh odškodňovacieho zákona „neprešiel na vláde". Skutočnosť je však taká, že vláda o tomto Sulíkovom návrhu nielenže nehlasovala, ale nikdy ani len nerokovala! Preto v mene tisícok zlikvidovaných prevádzok a desaťtisícov vyhodených zamestnancov vyzývame novú vládu Eduarda Hegera, aby bezodkladne prijala odškodňovací zákon, ktorý úmyselne drží niekde v šuflíku!

Ak vláda takýto zákon s adekvátnym odškodnením ľudí v priebehu najbližších týždňov nepripraví a neschváli, poslanci hnutia REPUBLIKA predložia na schôdzu Národnej rady Slovenskej republiky vlastný návrh zákona o odškodnení. Ľudia krachujú a prevádzky, ktoré celý život budovali miznú jedna za druhou. Títo ľudia nemôžu byť rukojemníkmi koaličných sporov. So štátnou pomocou nemôžeme ďalej čakať. Už včera neskoro!

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.