HODNOTA ZA PENIAZE

Rusom – nevinným, veď iba „nevinných“ pustili do Pchjongčchangu – zakázali vlastnú vlajku, hymnu, meno! 

Foto archív
Dátum 26.02.2018

História nás učí, že každé doterajšie olympijské hry mali v sebe politikum, ale na práve skončenej zimnej olympiáde v južnej Kórei „vrazila“ politika priamo do srdca športu. Rusom – nevinným, veď iba „nevinných“ pustili do Pchjongčchangu – zakázali vlastnú vlajku, hymnu, meno! Severných Kórejcov spojili s južnými do bielej vlajky s belasými kórejským polostrovom, napriek škripotu mocných tohto sveta, roztlieskavačky prišli z kórejského severu. Dosť však politiky!

Pri záverečnom ceremoniáli mi najprv napadlo moderné heslo liberálnej ekonomiky a možno celého liberálneho sveta ako takého: „Hodnota za peniaze“, inými slovami len na to treba vynaložiť peniaze, čo má hodnotu, prípadne čo prinesie hodnotu. V zmysle tohto princípu nám stačilo poslať do ďalekej Kórey iba Nasťu Kuzminovú a jej neveľký tím, hodnota nášho zlata a striebra by sa nijako nezmenila a koľko peňazí by sme ušetrili!

Potom som nad tým premýšľal a vyšlo mi, že napokon dobre, že sme na východ Ázie vyslali aj hokejistov. Veď bez nás by jednak nemal kto poraziť zbornú, teda Rusov ukrytých za OAR, možno z akejsi „vďaky“ za ich rodáčku Nasťu. A po druhé, priateľom spoza Veľkej mláky sme „dopomohli“ k šiestim bodov z desiatich, ktoré v Kórei získali.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.