HOLANDSKÁ AMBASÁDA V ČR CHCE HODNOTIŤ POLITICKÚ SITUÁCIU NA SLOVENSKU

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky SR si predvolalo holandskú veľvyslankyňu na Slovensku Gabriellu Sancisiovú, aby jej tlmočilo výhrady voči podujatiu pripravovanému na pôde holandskej ambasády v ČR zameranému na hodnotenie politickej situácie na Slovensku.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 06.03.2024

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky (MZVaEZ) SR si predvolalo holandskú veľvyslankyňu na Slovensku Gabriellu Sancisiovú, aby jej tlmočilo výhrady voči podujatiu pripravovanému na pôde holandskej ambasády v Českej republike (ČR) zameranému na hodnotenie politickej situácie na Slovensku. Ministerstvo zároveň vyjadrilo vážne znepokojenie nad konaním organizátorov, ktorí na politicky orientované podujatie s cieľom hodnotenia politickej situácie na Slovensku pozvali diplomatických zástupcov členských krajín Európskej únie pôsobiacich v ČR s výnimkou Veľvyslanectva Slovenskej republiky v ČR.

Generálna riaditeľka sekcie európskych záležitostí ministerstva Iveta Hricová upozornila holandskú veľvyslankyňu na konanie Veľvyslanectva Holandského kráľovstva v Českej republike, na ktorého pôde sa má 7. marca uskutočniť podujatie Centra pre informovanú spoločnosť k politickej situácii na Slovensku za účasti hostí Rastislava Káčera a Juraja Rizmana. „Ministerstvo považuje takýto krok, selekciu a vťahovanie diplomatického zboru členských krajín Únie do jednostrannej politicky motivovanej prezentácie Slovenskej republiky na pôde holandskej ambasády za neprijateľné,“ uviedlo ministerstvo.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.