HOSTÍ A ÚČASTNÍKOV VOJENSKEJ PREHLIADKY PO PRÍCHODE DO MOSKVY OTESTUJÚ

Šojgu: Na slávnostnú vojenskú prehliadku, ktorá sa v Moskve bude konať v náhradnom termíne 24. júna, boli pozvaní zástupcovia 19 štátov.

Foto PIXABAY
Dátum 02.06.2020

MOSKVA 2. júna (TASR/extraplus.sk) - Zahraniční hostia a účastníci slávnostnej vojenskej prehliadky na Červenom námestí v Moskve sa po príchode do Ruska podrobia vyšetreniu a testu na prítomnosť nového koronavírusu SARS-CoV-2. Podľa agentúry Interfax to v utorok uviedol Dmitrij Triškin, riaditeľ odboru vojenského lekárstva na ruskom ministerstve obrany. Spresnil, že lekárske vyšetrenia zahraničných delegácií uskutoční armáda s pomocou zamestnancov Federálneho úradu pre kontrolu práv a zdravia spotrebiteľa (Rospotrebnadzor) na karanténnych miestach už na letiskách. Expresné testovanie na koronavírus podstúpia hostia v mieste svojho ubytovania. Predpokladá sa, že pred cestou do Ruska budú musieť hostia a účastníci vojenskej prehliadky absolvovať dvojtýždňovú karanténu a pri vstupe do Ruska budú musieť predložiť potvrdenie o negatívnom teste na koronavírus SARS-CoV-2, dodal Triškin. Na slávnostnú vojenskú prehliadku, ktorá sa v Moskve bude konať v náhradnom termíne 24. júna, boli pozvaní zástupcovia 19 štátov, uviedol minister obrany Sergej Šojgu. Pôvodne sa prehliadka mala konať 9. mája - v deň 75. výročia víťazstva nad nacistickým Nemeckom v druhej svetovej vojne, ale pre epidémiu koronavírusu bolo tradičné vojenské defilé v Moskve preložené na 24. júna. Na Červenom námestí budú pochodovať aj príslušníci cudzích armád. Týchto zahraničných účastníkov prehliadky ubytujú v piatich vojenských zotavovniach v okolí Moskvy, kde bude pre nich pripravených 1500 lôžok. Interfax dodal, že momentálne tieto objekty dezinfikujú, zásobujú zdravotníckym materiálom: rúškami, ochrannými maskami či rukavicami, a organizujú systém poskytovania lekárskej pomoci.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.