HOTELIERI NESÚHLASIA S MATOVIČOVÝMI REŠTRIKCIAMI

Hotelieri a prevádzkovatelia reštaurácií upozornili, že avizované reštrikcie zhoršujú už aj tak zlú situáciu v zariadeniach cestovného ruchu. Organizovanie firemných, spoločenských i súkromných akcií by pomohlo viacerým menším podnikateľom v cestovnom ruchu prežiť rok 2020 a neskrachovať.

Foto SITA
Dátum 18.08.2020

BRATISLAVA 18. augusta (TASR/extraplus.sk) - Asociácia hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS) nesúhlasí s ohlásenými plánovanými opatreniami pri organizovaní hromadných podujatí v interiéroch. Asociácia nevidí dôvod na obmedzenia, keďže sa podľa nej nepreukázalo šírenie ochorenia z dôvodu organizovania takýchto podujatí. Rovnako AHRS odmieta obmedzovanie kapacity návštevníkov kúpalísk i akvaparkov.Informácie o plánovaných reštrikciách, ktoré odzneli na minulotýždňovej tlačovej konferencii za účasti ministra zdravotníctva Mareka Krajčího (OĽANO) a hlavného hygienika SR Jána Mikasa, spôsobujú podľa AHRS neistotu organizátorom podujatí, prevádzkovateľom ubytovacích a stravovacích zariadení, kúpalísk a akvaparkov.

"Okrem toho, nie sú známe žiadne relevantné argumenty pre takéto vážne rozhodnutia a nie je jasné ani to, odkedy, ako a akým spôsobom by sa mali vykonávať," uviedla v utorok asociácia.Hotelieri a prevádzkovatelia reštaurácií upozornili, že avizované reštrikcie zhoršujú už aj tak zlú situáciu v zariadeniach cestovného ruchu. Plánované podujatia môžu po skončení sa hlavnej turistickej sezóny aspoň mierne korigovať ekonomické problémy najmä v mestských hoteloch. Tie sú závislé od organizácie práve takýchto podujatí. Organizovanie firemných, spoločenských i súkromných akcií by podľa asociácie pomohlo viacerým menším podnikateľom v cestovnom ruchu prežiť rok 2020 a neskrachovať.AHRS v súvislosti s vyjadreniami o obmedzeniach, ktoré by mohli nastať v zariadeniach cestovného ruchu, zaslala list ministrovi zdravotníctva a hlavnému hygienikovi SR so žiadosťou o aktívnu komunikáciu s branžou pri príprave opatrení. 

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.