HRA S FAŠISTICKOU KARTOU

Súčasná vládna koalícia sa ocitla na okraji politickej priepasti

Foto TASR/DANO VESELSKÝ
Dátum 01.08.2022

Súčasná vládna koalícia sa ocitla na okraji politickej priepasti. Hrozí jej rozpad a predčasné skončenie obdobia, v ktorom mali vládnuť. Bohužiaľ, z vôle ľudu, ktorý im dal vo voľbách väčšinu hlasov. Hoci to bolo len asi 33 percent z celkového počtu voličov Slovenska. Ale taký je systém…

Žalostný a trápny je na tom aj fakt, že pri vyvrcholení sporov v súčasnej koalícii sa vodcovia strán i ich poslanci, okrem iného, obviňujú zo „spolupráce s fašistami“. Oni, teda táto koalícia, ktorá sa v čase, keď len začínala s vládnutím a ešte nič pozitívne pre Slovensko neurobila, začala intenzívne zaoberať tým, čím sa v dejinách vždy zaoberali práve fašisti. A to prípravou a prijatím zákona, ktorý ešte raz a ešte viac „popľuje komunistov“ a zastraší občanov Slovenska, aby sa politike komunistov neodvážili prejaviť ani najmenšie sympatie či podporu. Tak to robili aj fašisti v Nemecku, Taliansku i Španielsku po príchode k moci.

Obmedzenie slobody myslenia

Schválením zákona č. 338/2020 Z. z. potrebovali „vylepšiť“ zákon 125/1996 o nemorálnosti a protiprávnosti komunistického systému. Pritom tvrdenia uvedeného zákona sú len názorom malej skupiny ľudí, a nie objektívnou historickou pravdou. Bez toho, aby sa tu rozoberali podrobnosti onoho zákona, treba zdôrazniť fakt, že to oni, liberáli a neoliberáli, plus zmes ideovo neidentifikovateľných strán obmedzujú slobodu myslenia ľudí. To oni ohraničujú možnosti ľudí vyjadrovať ich názory na aktuálne, nielen politické, ale aj ekonomické otázky a opatrenia v iných oblastiach spoločenského života.

Kto zakazoval úvahy a spochybňovanie očkovania proti covidu? Kto nútil ľudí očkovať sa? Kto po udalostiach na Ukrajine rušil, obmedzoval a obmedzuje alternatívne médiá na Slovensku? Kto zastavil Facebook poslancovi Blahovi? Kto nepotrebuje, aby sa šírili názory profesora Staněka? Kto kontroluje e-mailovú poštu vybraným ľuďom v masovom meradle? Kto usmerňuje médiá hlavného prúdu tak, že nielen nešíria objektívne informácie o príčine, vzniku a priebehu vojenskej operácie na Ukrajine, ale uvádzajú už trápne a smiešne tvrdenia?

Kto nariadil NAKA vyšetrovanie a stíhanie KSS za zverejnenie bilbordu s iným názorom? Je to výraz slobody a demokracie, alebo je to typický príznak fašizmu? A kto mlčky, ale i otvorene schvaľuje bombardovanie bývalej Juhoslávie, vojenskú agresiu v Iraku, Líbyi, Afganistane, Sýrii a tvrdí, že „to bolo iné…“?

Tridsaťročná spúšť

Kto nevyjadril ani slovko kritiky k štátnemu prevratu na Ukrajine v roku 2014 za pomoci ozbrojených zložiek teroristického charakteru a k príchodu k moci profašistickej vlády? Komu neprekážajú neskrývané fašistické symboly a znaky na uniformách vojakov ukrajinských nacionalistov, legálne bojujúcich v radoch ukrajinskej armády? Vraj „za slobodu Ukrajiny“. Ale akej Ukrajiny!?

Stačí týchto niekoľko faktov, aby sme si uvedomili, aké trápne, smiešne a naivné je súčasné obviňovanie sa jednotlivcov a strán súčasnej koalície zo spolupráce s fašistami. Veď oni všetci sú priamymi i nepriamymi, otvorenými či skrytými podporovateľmi fašizmu, ktorý začína ovládať celú Európu. Oni sa iba populisticky snažia skryť skutočné dôvody, ktoré vedú k ukončeniu ich vládnutia. Medzi ktoré patrí hlavne absolútna politická i profesionálna nepripravenosť riadiť krajinu. Ale aj absencia akýchkoľvek morálnych hodnôt, ktoré by vytvárali predpoklady pracovať predovšetkým v prospech občanov spoločnosti. Ako i absencia schopnosti a predpokladov pracovať spoločne ako skupina.

Hádam sa občanom Slovenska pomaly otvárajú oči a začínajú si uvedomovať, ako vážne sa zmýlili, keď dopustili zostavenie tejto vlády a tohto parlamentu. A aké dôležité je poznať a ceniť si iné hodnoty na budúcich politikoch, ako sú len populistické reči a sľuby. Hoci pri nadchádzajúcich voľbách to nebudú mať o nič ľahšie pri výbere z toho, čo na Slovensku ostalo po tridsaťročnej spúšti.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.