HRÁDZA PROTI LIBERALIZMU

Andrej Danko: SNS nedovolí, aby sa vinou roztrieštených národných hlasov stalo to isté, čo v prezidentských voľbách

Foto 
Dátum 27.08.2019

Pochádza z Revúcej, je absolventom práva na Právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Po skončení štúdií pôsobil v podnikateľskej a advokátskej sfére. Na jeseň v roku 2010 ho delegáti snemu zvolili za podpredsedu SNS. Po voľbách 2012 ostala SNS pred bránami parlamentu. Po straníckom sneme 6. októbra 2012 nahradil Jána Slotu na poste predsedu SNS a po ďalších parlamentných voľbách v roku 2016 dostal stranu opätovne nielen do NR SR, ale aj do vlády. Medzi jeho priority patrí podpora cestovného ruchu, športu, mladých talentov, znižovanie daní pre živnostníkov, zrušenie koncesií pre dôchodcov, zvýšenie platov profesionálnym vojakom, zníženie DPH na zdravé potraviny, pomoc pre domácich poľnohospodárov, farmárov, podpora slovenských podnikateľov na ruskom, bieloruskom a čínskom trhu. Počas vlády presadzoval neprijatie Istanbulského či Marrákešského dohovoru, pre zamestnancov zaviedli 13. a 14. plat, na podporu domáceho cestovného ruchu a príjmu do štátneho rozpočtu zaviedli rekreačné poukazy. Ako hovorí, je pre neho zadosťučinením, že práve tie chcú podľa jeho vzoru zaviesť v Poľsku, Česku a Maďarsku. Na základe jeho osobných kontaktov navštívil Anatolij Karpov už trikrát Slovensko, aby spopularizoval medzi deťmi šach. Na jeseň tohto roka by mal v Ružomberku osobne privítať pravnuka Leva Nikolajeviča Tolstého, ktorého osobným lekárom bol ružomberský rodák Dušan Makovický. Médiá hlavného prúdu pre jeho politickú neostrieľanosť a prostorekosť nenechávajú na ňom nitku suchú, tak ako aj po jeho poslednej iniciatíve dať postaviť za dobrovoľne vyzbierané peniaze pred budovou NR SR 30-metrový stožiar, na ktorom bude od 1. septembra 2019 - Dňa Ústavy SR – viať slovenská zástava. Dvanásteho augusta 2019 oslávil 45 rokov. Andrej Danko.

Ste predsedom najstaršej politickej strany, ktorá má národný, sociálny a kresťanský pilier. Čo pre vás znamená vlastenectvo a viera?

Patríte medzi tých ľudí, ktorí ma poznajú od prvého dňa, ako som sa dotkol politiky. Myslím, že vám nemusím vysvetľovať svoj vzťah k viere a k vlasti. Existuje však nejaká idealistická predstava a reálna vlastenecká politika. Prísne rozlišujem nacionalizmus a vlastenectvo. Často nás slniečkari nálepkujú, že vlastenec je nacionalista, a to sa potom zvrháva, že vraj vnímame svet čiernobielo a nie sme schopní akceptácie iného názoru či náboženstva. To však nie je pravda. SNS sa snaží robiť vlasteneckú politiku s nadhľadom. Práve nacionalistické postoje a sebectvo jednotlivých národov v Európe dnes ohrozuje progres EÚ. Zdravé vlastenectvo a kresťanské hodnoty je nutné podporovať, a tým je rodina zložená z mamy, otca a detí. Je proti zdravému rozumu, aby si dvaja muži nechali vynosiť dieťa inej žene, ako sa to stalo v prípade asistenta Maroša Šefčoviča. Je logické, že vlastenec a kresťansky zmýšľajúci človek nemôže podporiť prenájom maternice homosexuálnymi pármi. Zabrániť infiltrácii nezdravých vízií do morálnych hodnôt je mimoriadne ťažké. SNS sa jednoznačne postavila na ochranu záujmov a hodnôt občanov SR aj tým, že sa postavila proti ratifikácii Istanbulského dohovoru uznesením NR SR, z ktorého vyplýva, že tento dokument nie je pre SR záväzným. SNS spolu s Jaroslavom Paškom navrhla zastavenie Marrákešského dohovoru. To sú priority, z ktorých som nikdy neustupoval a ani nikdy neustúpim.

S národovectvom i kresťanstvom súvisí sloboda, po ktorej Slováci prahli nielen v Novembri 89, ale aj v roku 1993, keď vznikal samostatný štát. Ako vnímate práve slobodu a s ňou súvisiaci liberalizmus?

Slováci v prvom rade už od roku 1848 túžili po vlastnej štátnosti. Slobodu vnímam ako právo na sebaurčenie národa, ktoré s prejavilo najmä v období, keď nás niekto šialene tlačil do vytvorenia československého národa. Neskôr prišlo obdobie, keď nacisti zneužili našu prirodzenú túžbu po sebaurčení, neskôr obdobie komunizmu i päťdesiatych rokov buržoázneho nacionalizmu, rok 1968, zmena politických pomerov v 89-tom a zvŕšenia sa slovenský národ dočkal až v roku 1993. Treba povedať, že politikom spred roka 1993, ktorí tvorili základy vzniku Ústavy SR, patrí vďaka za preambulu Ústavy SR, pretože do nej zakotvili, že SR je založená na cyrilometodskej tradícii, a to jasne hovorí o slovenskom hodnotovom postavení. Slovensko nie je a nikdy nemôže byť presadzovateľom liberálnych hodnôt. Mám preto veľké výhrady ku krokom prezidentky Zuzany Čaputovej, ktorá sa pasovala do roly hodnotiteľky iných zahraničných politikov a ich zriadení. Zuzana Čaputová má byť prezidentka všetkých občanov, a preto nemôže svoje názory vydávať za postoj celého národa k jednotlivým udalostiam v Česku, Maďarsku alebo v Číne. Nehovoriac o tom, že jej vyjadrenia vážne negatívne ovplyvnia ekonomické vzťahy SR s Čínou, pričom podmienky pre slovenských podnikateľov nebolo jednoduché vyrokovať. Prezidenta Macrona sa však neopýtala na smrť účastníkov pri protestoch Žltých viest. V podstate pokračuje v politike Andreja Kisku, ktorý ako prvý poškodil ekonomické záujmy Slovenska prijatím dalajlámu. SNS je striktne proti tomu, aby nás prezidentka SR, poslanci Poliačik, Beblavý či líder Progresívcov Truban tlačili k presadzovaniu liberalizmu.

Pre predsedu SNS Andreja Danka je tradičnou rodinou mama, otec a deti, preto v júli 2019 podporil pochod Hrdí na rodinu.  ​

Práve liberalizmus potiera vlastenectvo a národné elity, ktoré sú čoraz viac zatlačené do úzadia. Vidíte z tejto situácie východisko?

Do liberálneho sveta musíme vniesť poriadok, pretože slniečkari sa cítia lepšoľuďmi, ktorí majú právo hodnotiť, kto je dobrý a zlý, kto kradne a kto nekradne, ale nevidia, akú špinu majú na svojej hlave. Nevidím, že by som mal taký problém so zákonom, ako má exprezident Andrej Kiska, alebo taký problém, ako mal Miroslav Beblavý pri získaní docentúry, ani nečelím takému záhadnému predaju firmy ako Michal Truban. Slovensko by v žiadnom prípade nemalo byť po ďalších voľbách odovzdané do rúk ľudí, ktorí majú problém so svojou politickou orientáciou. Žiaľ, pracujú mimoriadne sofistikovane v oblasti marketingu, médií, tretieho sektora s takmer nevyčerpateľnými finančnými zdrojmi s podporou niektorých umeleckých kruhov, ktoré využívajú na protestných akciách. A na konci dňa sa ukáže, že tri politické strany hrajúce divadlo pre voličov sa spoja do jedného celku – Spolu/Za ľudí/Progresívne Slovensko. Každý z nich oslovuje nejakú časť voličov, lebo jeden sa tvári ako kresťan, ďalší ako liberál a ďalší ako ekonóm, čím dokážu pomýliť aj vlasteneckého voliča a ten sa spamätá, keď už môže byť neskoro.

Nepomáha tomu nejednotnosť národných strán?

SNS konala zodpovedne už v prezidentských voľbách, keď sa rozhodla nepostaviť svojho kandidáta, aby netrieštila vlastenecké sily. Čakal som, že to urobí aj predseda ĽS Naše Slovensko už aj vzhľadom na fakt, že Marian Kotleba je politicky neakceptovateľný pre Západ aj pre Východ, a to nechcem nikoho urážať. To, čo Kotleba spôsobil v prezidentských voľbách, spôsobí v parlamentných voľbách. Do prezidentského paláca dostal Čaputovú a do premiérskeho kresla dostane Trubana alebo Kisku. Roztrieštenosť vlasteneckých a národných síl ukázala bezzubosť v prezidentských voľbách, lebo ani Maroš Šefčovič so svojimi hodnotami nemohol rešpektovať a predstavovať to, čo presadzuje SNS. Za záhadných okolností z kampane odstúpil Robert Mistrík a víťazné ťaženie bolo na strane marketingovo vytvorenej prezidentky. Nikoho nezaujíma, prečo a za akých ekonomických podmienok práve Mistrík odstúpil z kampane, hádam nikto neuverí tomu, že Robert Mistrík je taký bohatý, že môže 600-tisíc hodiť do Dunaja a nebudú mu chýbať. Cez mediálne a manipulatívne hry sa niekto veľmi sofistikovaným prístupom snaží SR dotlačiť, aby sme sa stali štátom, ktorý bude rozbíjať V4 a aby mapa územia SR, na ktorej chýba prítomnosť amerických ozbrojených síl, bola zaplnená.

Prezidentka SR na festivale Pohoda povedala, že v západnej Európe vítajú, že Slovensko má na čele štátu liberálku...

Neviem, kto čo víta, ale je na zamyslenie, že pri presadzovaní prezidentských postojov asistuje ministerstvo zahraničných vecí spolu s ministrom Lajčákom. Prvé vlastné kopnutie v pozícii ústavnoprávnych činiteľov bolo, keď prezidentka Čaputová zbytočne avizovala prezidentovi Lukašenkovi, že nie je pripravená na jeho účasť na oslavách SNP. Pritom moje pozvanie išlo cez prezidentskú kanceláriu, pretože si myslím, že Rusi a Bielorusi majú plné právo byť tu na oslavách 75. výročia SNP. Vidím v tom účelovú nadprácu prezidentky Čaputovej. Predseda vlády Peter Pellegrini pozval na oslavy SNP amerického prezidenta Trumpa a určite nemal súhlas prezidentky. A to nikto nekritizoval. V nemom úžase som ostal po rozhovore prezidentky s čínskym ministrom zahraničných vecí, keď si dovolila vmiešavať sa do vnútorných záležitostí Číny a minister Lajčák na to povie, že sa tým nič nestalo. Prezidentka si to jednoducho nemôže dovoliť, no napriek tomu porušila toto pravidlo aj počas návštevy v Českej i Maďarskej republike. Sily, ktoré chceli presadzovať liberálne hodnoty, si mädlia ruky, pretože v prezidentskom kresle je dnes ich reprezentantka.

Svojou návštevou Bieloruska ste urobili samostatný nájazd, ktorý si nedovolil žiadny slovenský politik. Ako je to teda s pozvaním bieloruského prezidenta? Stále platí?

Či sa to niekomu páči alebo nie, ústavnoprávne zriadenie Bieloruska je vo svete rešpektované. Návšteva bola spojená s obchodnými kontraktmi medzi Bieloruskom a SR, pretože ich trh nám dáva veľké možnosti spolupráce v oblasti drevárskeho priemyslu i poľnohospodárstva. Prezidenta Lukašenka som nepozval na bilaterálnu návštevu, pretože nie som prezident, no nečakal som, že liberálne hodnoty budú silnejšie ako výročie SNP, pri ktorom sa nemá riešiť politika. Ak moje pozvanie prezident Lukašenko prijme, budem sa mu venovať celý čas. Zuzana Čaputová svojím správaním zbytočne ponížila historickú udalosť.

Predseda NR SR Andrej Danko vyjadril Anastasii Kuzminovej obdiv za jej úspešné reprezentovanie Slovenskej republiky. Kuzminová sa stala vzorom pre našu mládež a ľudí, ktorí chcú niečo dokázať. ​

Aké je naozaj Bielorusko, ako žijú Bielorusi?

Videl som dobrých, bezprostredných a skromných ľudí, nepokazených Západom. Pocitovo z hľadiska duše som videl našich ľudí pred dvadsiatimi rokmi, keď sme neboli ovplyvňovaní a manipulovaní médiami. Slováci sa, žiaľ, stávajú ľuďmi, ktorí oveľa ťažšie prehlbujú emócie, dnes pošlete viac esemesiek ako komunikujete osobne. Technológie nám ničia vzťahy a napriek tomu, že tieto nové elektronické možnosti majú aj Bielorusi, ostávajú ľudskí.

Ako na vás pôsobil Alexander Lukašenko?

Prezident Lukašenko je charizmatická osobnosť. Robí v prospech svojho národa, má jeho dôveru a dnes má otvorené dvere všade. Treba sa jednoducho ísť pozrieť do Bieloruska a urobiť si vlastný názor na túto krajinu. Netreba veriť všetkému, čo napíšu slovenské médiá.

Dnes sme svedkami prepisovania dejín v súvislosti s 2. svetovou vojnou. V Rusku v podstate neexistuje rodina, ktorú by tento najkrvavejší konflikt v Európe nepoznačil. Prečo sa podľa vás snažia médiá a iné mocnosti falšovať históriu?

Sám osebe má človek krátku pamäť a história je často prekrúcaná podľa súčasníkov. Nesporný fakt však je, že bez oslobodenia Európy Červenou armádou by sme možno dodnes žili v područí nacizmu. Niektoré veľké národy na Západe si nechcú priznať, že v druhej svetovej vojne boli porazené. Prekrúcanie histórie je prirodzeným nástrojom na prispôsobovanie si faktov, vytváranie negativizmu, napätia či ideologického boja. Na základe takéhoto konania vznikajú rôzne konflikty medzi štátmi, ktoré môžu dospieť až k rozpadu EÚ či koncu eura, z čoho sa najviac budú tešiť Spojené štáty.

Pred časom sa SNS dôrazne ohradila proti zmluve, do ktorej SR tlačili USA v súvislosti s prijatím 105 miliónov eur na obnovu letísk Kuchyňa a Sliač. Vyjadrili ste obavu, že sa tým zaviažeme k vybudovaniu základní na našom území. V akom štádiu je táto zmluva?

To nebola obava. Zodpovedne vyhlasujem, že tá zmluva by znamenala odovzdanie letísk, na ktoré by sme sa už nikdy nedostali. Zmluva je mimoriadne rafinovaná, naoko hovorí o investíciách, ale na druhej strane hovorí nielen o fyzickom odovzdaní letísk, ale aj o ochrane a jurisdikcii. Minister Gajdoš bol zhrozený z niektorých predstaviteľov, ktorí sa správali, akoby tie letiská už vlastnili. MO SR okamžite vyzvalo ministerstvo zahraničných vecí, aby doriešili legislatívny a právny rámec, pretože o prítomnosti cudzích vojsk na našom území môže rozhodnúť len NR SR hlasovaním. Táto záležitosť nie je uzavretá a prenájom letísk je ďaleko nad rámec našich záväzkov vyplývajúcich zo vzťahu k NATO. Zmluva zatiaľ nie je uzavretá, na jeseň majú byť ďalšie rokovania. Kým bude SNS vo vláde, tak túto zmluvu nedovolíme podpísať. SNS odmieta prítomnosť cudzích vojsk na našom území, pretože už sme tu jednu skúsenosť mali. Sovietske vojská odišli z východnej Európy po roku 1989 a bola chyba, že americké vojská v tom čase neopustili západnú Európu. EÚ by mala mať jednotnú a silnú armádu, čím by predišla problému lokálnych záujmov USA nad rámec platných zmlúv s NATO. Nemôžu byť štáty a armády EÚ vťahované do záujmov iných armád v NATO. Nemôže niekto rozohrávať vojenské konflikty v rôznych štátoch a od SR potom žiadať solidárnosť. Tak sa ťažko buduje spolupráca. Po vplyvom vývoja politiky Nemci postupne demilitarizujú svoje územie. Naopak, americké vojská sa presúvajú do Poľska, lebo Poliaci ich vítajú. Na území Francúzska od čias Charlesa de Gaulla americké vojská nenájdete. Preto si myslím, že prítomnosť amerických vojsk na našom území by zbytočne vyvolávala napätie medzi SR, Francúzskom i Nemeckom. Vzorom pre nás by malo byť Rakúsko, ktoré má najbezpečnejšiu pozíciu z hľadiska vojenskej neutrality. Nevylučujem, že takáto myšlienka by mohla byť aj dlhodobou víziou pre Slovensko. Príde čas, že sa začne lámať chlieb, pretože Slovensko nechce ustúpiť a pustiť americké vojská na svoje územie.

Akú majú občania SR istotu, že zmluva nakoniec nebude podpísaná?

Ak sa budú naďalej trieštiť vlastenecké hlasy, tak vám garantujem, že táto zmluva bude na budúci rok v apríli podpísaná a národne zmýšľajúcim ľuďom ostanú len oči pre plač.

Prezident ČR Miloš Zeman pri nedávnom rozhovore Andrejovi Dankovi povedal, že cesta v politike je ako cesta autom: je kľukatá a okolo je množstvo politických mŕtvol. ​

Aké dôsledky by malo zriadenie vojenských základní a prítomnosť cudzích vojsk na našom území pre Slovensko?

Slovensko a Česko sú posledné dve krajiny z okolitých štátov, ktoré na takúto zmluvu nepristúpili. Letiská by SR nemala v správe a bez súhlasu Američanov by tu nemohlo pristáť žiadne lietadlo iného štátu. Pomer hodnoty našich letísk je podstatne vyšší, ako nám ponúkajú Američania na inováciu.

Svet dnes čelí technologickej a kybernetickej vojne, v ktorej sú USA vo vývoji technológií, ako aj zberu dát od ľudí ďaleko popredu pred Európou. Vieme sa proti tomu brániť?

Kybernetická bezpečnosť je veľmi vážna téma v súvislosti s ochranou dát a osobných údajov. EÚ mala mať už dávno svoje vlastné vyhľadávače, ktoré by zabezpečovali ochranu dát v komunikácii. Zároveň by sa vedela vzoprieť manipulácii a zasahovaniu napríklad do volieb. Čínu alebo Rusko kybernetická a technologická vojna vedená USA nemôže prekvapiť, pretože dokážu s nimi držať krok v tejto oblasti. Je smiešne, ak na jednej strane potrebujete súdne rozhodnutie o odpočúvaní a na druhej strane všetci vieme, že s dátami z počítačov, vyhľadávačov, zo sociálnych sietí sa nielen obchoduje, ale sa nimi aj ovplyvňuje politika. Posledné prezidentské voľby boli o využití technológií aj na Slovensku. Problémom je internet a diskusie na mediálnych portáloch, kde môžete z pohodlia domova beztrestne napísať na verejne činnú osobu čokoľvek a nikto neskúma, či je to pravda. Ľudia si vyvodili, že na internete si môžu dovoliť čokoľvek a z tejto situácie ťaží liberalizmus. Stranícky denník N Progresívneho Slovenska/Spolu bežne robí lživú propagandu, ktorá dokáže v priebehu pár minút politika zničiť, pretože dnes už má internet každý aj na dedine. Ľudia si tieto mediálne praktiky osvojili a myslia si, že sa práve dozvedeli pravdu. A vy sa nedokážete brániť, lebo už to raz niekto napísal a nikoho ďalej nezaujíma, kde je skutočná pravda.

V septembri 2019 vyprší platnosť koaličnej zmluvy. Čo to bude pre SNS znamenať?

Myslím, že ide skôr o technicko-administratívne ustanovenie. Dôležitým krokom je schváliť štátny rozpočet na ďalší rok. Zásadné pre SNS je presadenie našich programových cieľov. V rámci SNS nemáme žiadnu disharmóniu, strana je jednotná a stotožnená s programom vlády. Mnohé však závisí od toho, aké budú vzťahy v rámci Smeru-SD, najmä medzi premiérom a predsedom strany, od toho celého sa bude odvíjať politická jeseň. V Smere-SD sú ľudia, ktorí nebudú stotožnení s mojimi vyjadreniami k niektorým témam, sú tam liberálnejšie naladení, akým je predseda vlády, a konzervatívnejšie naladení, ako je predseda Smeru-SD. A treťou „skupinou“ je minister Lajčák, ktorý si robí svoju politiku bez ohľadu na koalíciu. Najbližších šesť mesiacov buď bude ring voľný, alebo národu ukážeme, že vláda Poliačika, Trubana a Kisku nie je alternatívou pre Slovensko. Myslím si, že Robert Fico sa nemal vzdať postu premiéra, pretože o vláde a premiérovi rozhodujú voliči. Bol by som sa prikláňal k predčasným voľbám a mohli sme predísť niektorým situáciám, ktoré v súčasnosti neprospievajú občanom ani štátu.

Aké sú v koalícii vzťahy?

Pracovné. Každý v rámci svojich rezortov vyhodnocuje plnenie plánov. Pripravujeme zriadenie ministerstva športu a cestovného ruchu, ktoré bude mať ucelenú koncepciu a prezentáciu.

Podarí sa ministerstvo zriadiť do konca volebného obdobia?

Je podaný návrh a myslím, že to stihneme pripraviť. Nebudeme už robiť zmeny v rozpočte na budúci rok, preto začne fungovať od 1. januára 2021 s dvomi osobitnými fondmi na šport a cestovný ruch. Slovensko je krajinou prírodného bohatstva, minerálnych vôd, hradov a zámkov, s čím súvisí budovanie cyklotrás v súčinnosti s hotelovými a gastronomickými službami. Pripravujeme štátny fond pre šport, ktorý by mal na začiatok získať 20 miliónov eur. Verím, že toto ministerstvo nová vláda nezruší a pochopí, že turizmus môže významne posilniť štátny rozpočet.

Verejnosť už niekoľko mesiacov traumatizuje voľba ústavných sudcov a obmedzená funkčnosť Ústavného súdu SR. Ako bude SNS postupovať ďalej? Ste za verejnú alebo tajnú voľbu?

Mrzí ma, že situácia dospela do tohto štádia. Funkčnosť Ústavného súdu SR je obmedzená minimálne tri roky a spôsobil ju exprezident Andrej Kiska, ktorý z nepochopiteľných dôvodov odmietal vymenovať jednotlivých kandidátov. A nová prezidentka Čaputová v tom pokračuje. SNS je za verejnú voľbu, aby sme videli, kto ako volil a či sú dodržané koaličné dohody.

Mapa slovenskej politickej scény môže byť výrazným spôsobom po voľbách v roku 2020 prepísaná a Slovensko môžu prevziať oligarchovia presadzujúci bezbrehý liberalizmus. Čo to môže znamenať pre štát?

Ak chceme zabrániť tomu, aby Slovensko ovládli extrémne americké liberálne sily, tak sa musia národné-kresťanské strany so sociálnou orientáciou stmeliť, pretože tradičné fungovanie štátu, morálne hodnoty, tradičná rodina budú absolútne vytlačené na okraj spoločnosti. Nehovoriac o tom, že mám vážnu obavu, že znova bude ako v 50. rokoch minulého storočia víťaziť ideológia a inkvizícia, bezdôkazové obviňovanie a škandalizovanie za podpory médií hlavného prúdu. Obávam sa, čo bude so Slovenskom po februári 2020. Rozhodnutie majú v rukách rozumne rozmýšľajúci Slováci. Liberalizmus funguje na vopred pripravených manuáloch. Má svoje bábky, ktoré sa dostanú k moci a budú šíriť vopred nalinkovanú ideológiu a štát bude v skutočnosti ovládať niekto z pozadia. Ich cieľom je spochybniť lídrov, ktorí dnes vládnu, a druhým krokom je polarizovať spoločnosť. Samozrejme, volič Smeru alebo SNS nepôjde k liberálom. Táto situácia vyhovuje Kotlebovi, ktorý nemusí nič robiť, pretože sklamaný volič pôjde práve k nemu neuvedomujúc si, že jeho do vlády nevezme nikto a voličské hlasy tak budú stratené.

Národno-kresťanská scéna je mimoriadne roztrieštená, a teda aj oslabená, čo nahráva liberálnej pravici. Viete si predstaviť, že by SNS mohla byť zjednocovateľkou ľudí na vyššom princípe v zmysle zvrchovaného, územne celistvého územia s nedotknuteľnosťou hraníc, ako napríklad presadzuje PSN?

Som pripravený urobiť nejakú väčšiu nadstavbu v štýle Práva a spravodlivosti alebo Fidesu pre národne a kresťansky orientované strany. Uvedomujem si však, že vždy tu musí byť niekto predsedom a musí tú stranu riadiť. Musia byť s touto myšlienkou stotožnení aj ľudia v strane, pretože by som sa nerád vybíjal vo vnútrostraníckom boji. Ak príde čas, že ľudia prestanú súťažiť so SNS, pridajú sa k nám a ja dostanem dôveru lídrov mimoparlamentných strán, tak môžeme o tejto vízii hovoriť. Mám prirodzenú ambíciu osloviť toto spektrum, ktoré vytvorí hrádzu liberalizmu, a hlásim sa byť toho lídrom. Cesta zjednocovania musí byť prirodzená, nemôže byť násilná a zároveň ľudia už možno potrebujú vidieť mediálny obraz zlučovania strán rôzneho typu. Snažím sa komunikovať s niektorými lídrami mimoparlamentných strán a nevylučujem, že možno na jeseň vznikne nejaký projekt.

Situácia na politickej scéne v posledných mesiacoch nesie prvky anarchie, ktorej cieľom je rozvrátiť štát. Vládna koalícia je čoraz viac paralyzovaná a prestáva mať reálny vplyv na vedenie štátu. Čo Slovensko do parlamentných volieb ešte čaká?

Sme svedkami vytvárania spravodajských hier, ktoré sa datujú do obdobia vypuknutia kauzy TV Markíza z roku 1998. Dnes médiá hádžu špinu na slušných ľudí, pritom liberálna spoločnosť môže fajčiť marihuanu, užívať drogy či žiadať registrované partnerstvá, adopcie detí homosexuálnymi pármi, a aj tak je vykresľovaná v pozitívnom svetle. Slovenská republika už bola svedkom, že sa niektorí ľudia v politike stali nástrojom svojich sponzorov, ale ešte sme nezažili, že sa stali nástrojom iných veľmocí. Všetky vyjadrenia, ktoré majú o mne predstavitelia Progresívneho Slovenska/Spolu, Za ľudí vo vzťahu k Ruskej federácii, sú irelevantné, pretože mňa nikto z tejto veľmoci neriadi ani nefinancuje. Je paradox, že za politickými krokmi ľudí typu Poliačik, Truban, Kiska či Čaputová sú firmy, ktoré predovšetkým podnikajú v USA v kontexte záujmu svetových veľmocí, presadzujú politiku, ktorá ľudí nespája, ale rozdeľuje, politiku, ktorá polarizuje svet. Nikdy nebol tretí sektor taký prepojený s médiami, ako je dnes Denník N spolu s podnikateľskou sférou s cieľom ovládať Slovensko, aby ho mohli dať do služieb iného štátu. To, čo kedysi robila komunistická Pravda pre Sovietsky zväz, dnes s využívaním najnovších technológií a sociálnych robí sietí Denník N pre záujmy Spojených štátov.

Nie je dnes čas prizvať skutočné národné elity do politiky, aby očistili politickú scénu?

Budúcoročné parlamentné voľby sú mimoriadne dôležité a preto SNS nedovolí, aby sa vinou roztrieštených národných hlasov stalo to isté, čo v prezidentských voľbách. Ľudia sa musia jednoducho prebrať, pretože v konečnom dôsledku vy aj ja budeme len konštatovať, ako sa tie sily roztrieštili. Potom nám už nepomôže nič. Budem vytrvalo komunikovať a stretávať sa s ľuďmi neustupujúc zo svojich cieľov a hodnôt. Nezapredám SNS, tak ako to urobil Alojz Hlina, ktorý si podpisom s liberálmi vykopal hrob, a nakoniec z toho bude ťažiť Andrej Kiska a Michal Truban. Vo februári 2020 sa rozhodne o konečnej orientácii Slovenskej republiky. Buď prídu k moci ľudia, ktorí tak ako my dokázali brániť záujmy občanov SR, alebo servilní politici vo vzťahu k USA, ktoré sú nad záujmami NATO. SNS stojí na pevných základoch a nedovolí, aby sme odovzdávali letiská do cudzích rúk, aby sme dovolili homosexuálne partnerstvá, aby sa zrušili sociálne zabezpečenia, aby sa povolili adopcie detí homosexuálnym párom. Ja také Slovensko nechcem. Naďalej budem bojovať za svoj národ, ale ak ten bude voliť v slepote tmy, tak to nedokážem zvrátiť. A môže sa stať aj to, že odídem nepochopený, pretože ešte žiaden politik neskončil šťastne.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.