HRANICE MEDZI ČR, RAKÚSKOM A SR OTVORIA 8. ALEBO 15. JÚNA

Andrej Babiš: Chceme, aby Česi cez prázdniny zostali doma a minuli svoje peniaze u nás, to by malo pomôcť naštartovať českú ekonomiku.

Foto AP
Dátum 13.05.2020

Praha 13. mája (TASR) - Hranice medzi Českou republikou, Slovenskom a Rakúskom by sa podľa českého premiéra Andreja Babiša mohli opäť otvoriť 8. alebo 15. júna. O tom, kedy sa otvoria hranice s Nemeckom, Česko zatiaľ nerokuje, uviedol v stredu Babiš. Podľa Babiša by však bolo ideálne, keby Česi cez prázdniny nikam necestovali.

"Chceme, aby Česi cez prázdniny zostali doma a minuli svoje peniaze u nás," cituje premiéra spravodajský portál Novinky.cz. To by malo pomôcť naštartovať českú ekonomiku.
Česko uzavrelo hranice so všetkými krajinami 16. marca, opäť ich otvorilo 27. apríla. Česi síce môžu vycestovať, no obmedzujú ich podmienky v okolitých krajinách. Ak občania ČR vycestujú za hranice, na ceste späť musia doložiť negatívny test na ochorenie COVID-19, ktorý nesmie byť starší ako štyri dni. Ak sa testom nepreukážu, musia ísť na 14 dní do karantény. 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

      

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.