HRANIČNÉ PROTESTY ORGANIZÁTORI ROZŠIRUJÚ NA CELÉ SLOVENSKO

Dnes, v stredu 21. júla sa konajú na hraničných priechodoch veľké protesty nespokojných pendlerov, ktorí žiadajú slobodný vstup na územie Slovenska bez testov a bez očkovania. Protest podporili viaceré politické strany, ako SMER-SD, ĽS Naše Slovensko, ale aj HLAS-SD. 

Foto TASR/ILUSTRAČNÉ FOTO
Dátum 21.07.2021

Dnes, 21. júla je vyhlásená protestná blokáda niektorých hraničných priechodov s Maďarskom, Rakúskom a Českom. Organizátori plánuju ukázať svoju nespokojnosť aj na ďalšich priechodoch. Predseda ĽS Naše Slovensko Marian Kotleba tvrdí, že sa dohodli s organizátormi protestov v Bratislave, že blokáda hraníc, ktorej cieľom je získať slobodný vstup na územie Slovenska bez testov a bez očkovania sa rozšíri na celé Slovensko. 

Kotleba vyzýva všetkých, aby sa v stredu 21. júla o 17:00 pridali. 

Slovák Juraj Martiny, ktorý pracuje na Slovensku a žije v Rajke oznámil, ako jeden z aktivistov, že blokovanie hraníc a protesty proti vládnym opatreniam budú pokračovať aj tento týždeň. Martiny tvrdí, že ľudí ešte viac vytočili slová ministra zdravotníctva Vladimíra Lengvarského o tom, že na hraniciach bude pešte prísnejší režim.  

Aktivista dodáva, že ich protesty podporuje strana SMER-SD, ĽS Naše Slovensko, HLAS-SD, ale taktiež aj obyčajní ľudia, napríklad z gastrobiznisu. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.