HRDLIČKA: SLOVÁCI SÚ OTROKMI VO VLASTNOM ŠTÁTE

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Predseda KSS Hrdlička: Na Slovensku dnes nie je demokracia ani sloboda. Každý, kto má iný názor je prenasledovaný a médiami škandalizovaný, za 31 rokov je Slovensko absolútne zruinované, nefunguje školstvo, zdravotníctvo, ľudia sú zadlžení hypotékami do konca života, znižuje sa životná úroveň a chýba im istota práce.  

Foto ARCHÍV EP
Dátum 21.11.2020

Televízia TA3 odvysielala reláciu Pozrime sa na to k 31. výročiu „Nežnej revolúcie“ – novembrového prevratu v roku 1989. Po prvý raz dostal priestor v podobnej relácii predseda KSS Jozef Hrdlička, spoludiskutérmi boli poslanec NR SR Ľuboš Blaha, bývalý disident František Mikloško a liberálny poslanec NR SR Peter Osuský.

Diskusia sa viedla v mimoriadne búrlivom duchu. Vášne a krik nedokázal udržať na uzde František Mikloško, ale najmä Peter Osuský. Miestami sa zdalo, že reláciu opustí. Osuský tvrdí, že komunisti nevybudovali absolútne nič. Nedokázal prijať argument Jozefa Hrdličku, že sa budovali sídliská, cesty, veľké fabriky, nemocnice, školy, garantovali ľuďom bývanie a najmä prácu, zabezpečovali fungujúce zdravotníctvo a školstvo. Moderátorovi Jozefovi Šivákovi podľa jeho slov diskutéri v relácii „robili nervy“.

Prenasledovanie politických oponentov

František Mikoško útočil na Jozefa Hrdličku tým, že socialistický režim bol zločinný a nebol ochotný prijať žiadny argument. Vyzýval Hrdličku, že sa má za režim ospravedlniť a požiadať o odpustenie. Mikloško nepripustil, že katolícka cirkev, ktorú on stále obhajuje, nepripúšťa hriechy, ktoré páchali v histórii, či už išlo o inkvizíciu, upaľovanie žien, lebo boli podľa katolíckej cirkvi bosorky, ako aj popieranie akéhokoľvek pokroku v oblasti medicíny a vedy. Hrdlička odsúdil procesy z 50. rokov, no poukazoval na sociálne istoty, ktoré mali ľudia práve v socialistickom zriadení, pretože mohli žiť oveľa pokojnejšie.

Roman Stopka, predseda PSN: Dočkali sme sa samostatného štátu len na to, aby nás politici zaviedli do horšieho stavu, než aký tu bol? Zámerne sa vyvoláva všeobecný chaos s jednoznačným cieľom rozbiť autoritu štátnej moci, znevažujú sa evolúciou potvrdené predpoklady i vzťahy muža a ženy, stupňuje sa štátom organizovaný terorizmus a svojvôľa mocných. Sú ohrozované potvrdené historické pravdy. Rúcajú sa národné kultúry, podnecujú sa národnostné a rasové nepokoje, aby sa rozbila územná celistvosť aj nášho štátu. Zdroj: www.psn.sk

Ako povedal Hrdlička, dnes sme svedkami toho, že nefunguje zdravotníctvo, nevieme dobudovať cesty, ľudia sa zadlžujú, ich životná úroveň sa znižuje a stávajú sa otrokmi vo vlastnej krajine. Podľa Hrdličku mohli stavať na kvalitnom vzdelaní, zdravotníctve, na istote práce, ale aj na hodnotách kvalitnej kultúry, morálky a slušnosti. Mikloško, naopak, tvrdí, že tu bolo 40 rokov väzenského pekla a je rád, že komunisti pred 31 rokmi skončili. Peter Osuský tvrdí, že žijeme v demokracii, keď má každý slobodu a môže prejaviť svoj názor.

Na to mu dal odpoveď predseda KSS Jozef Hrdlička, že to vôbec nie je pravda, pretože päť rokov bol nezamestnaný, nie preto, že by bol vo svojom povolaní historika neschopný, ale preto, že má iný názor a každý vidí na jeho čele kosák a kladivo. Toto naozaj nemá nič spoločné s demokraciou ani slobodou. Je tu prenasledovanie politických oponentov. Každý, kto nesúhlasí s liberálnou demokraciou, je prenasledovaný a škandalizovaný za výraznej podpory mainstreamových médií. Ľuboš Blaha pripomenul, že prokurátor Honz posiela NAKA na ľudí, ktorí majú iný názor, ako má on alebo vládna strana Igora Matoviča.

Lenka Mayerová, šéfredaktorka Extra plus: Nemal by silnieť tlak verejnosti, aby požadovala zverejnenie porevolučných agentov? Bývalí eštebáci tu dodnes otravujú verejný priestor, pretože dokázali prevrátiť komunistický kabát na demokratický. Ostáva veriť, že im to spoločnosť opätovne nedovolí, keď príde vo vzduchu visiaca zmena. Na ďalší raz môže ten ich povestný kabát začať smrdieť.  Zdroj: www.extraplus.sk

Chýba sociálna spravodlivosť

Hrdlička nevelebí všetko, čo bolo do roku 1989, ale treba sa na všetko pozerať objektívne a chlapsky si povedať, čo všetko dokázal národ po druhej svetovej vojne vybudovať v  socialistickom zriadení. Hrdlička si nemyslí, že sme slobodní, pretože slobodu tu ovplyvňujú médiá. Za 31 rokov sa tu vystriedali rôzne politické prúdy od ľavičiarov, národniarov až po liberálov, ale nik nepriniesol riešenia pre normálnych, poctivo pracujúcich ľudí, aby žili spokojnejšie a nezadlžovali sa hypotékami na byt do konca života a obávali sa o prácu.

Hrdlička hovorí, že nie je zástancom znárodňovania, ale treba posilniť úlohy štátu v ekonomike. Strategické podniky musia patriť štátu, nemôžu byť v súkromných rukách alebo v rukách iného štátu.  Slobodní sme len dovtedy, kým neohrozujeme tento režim, každý, kto má iný názor je nepriateľ systému. Hrdlička argumentuje, že dnes nám chýbajú alebo sú potláčané hodnoty sociálnej spravodlivosti. Nepretržite 31 rokov sa falšuje historická pravda, objektívne posudzovanie takmer neexistuje.

Blaha uviedol, že Slovensko tesne po roku 1989 zažilo prevrátenie kabátov a z večera do rána sa z komunistov stávali kapitalisti typu Szomolányiovej, Budaja, Kisku či Mesežnikova. Oligarchovia podľa Blahu majú dnes v rukách médiá i mimovládky, pretože majú dostatok financií na to, aby mohli tento systém ovládať. Blaha hovorí, že ľudia tak, ako chceli zmenu v roku 1989, chceli ju mať aj v roku 2020. Dočkali sa však klauna Matoviča.

https://www.ta3.com/clanok/1197161/zvitazila-pravda-alebo-peniaze.html

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.