HRNKO BUDE ZA RADY BORISOVI KOLLÁROVI DOSTÁVAŤ 2-TISÍC EUR MESAČNE

AKTUALIZOVANÉ: Zmluva na poradenské služby nadobudla účinnosť dnešným dňom, platiť má až do zániku funkčného obdobia terajšieho predsedu Národnej rady SR.

Foto TASR
Dátum 01.10.2020

BRATISLAVA 1. októbra (SITA/extraplus.sk) – Bývalý poslanec parlamentu a expodpredseda Slovenskej národnej strany (SNS) Anton Hrnko bude za poradenské a konzultačné služby pre predsedu Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR) Borisa Kollára (Sme rodina) dostávať dvetisíc eur mesačne. Podľa zverejnenej zmluvy v Centrálnom registri zmlúv sa poradenské služby budú týkať oblasti histórie, národnej politiky a národnostnej politiky. Hrnko bude Kollárovi pripravovať aj odborné podklady, stanoviská a materiály na schôdze NR SR, jej výborov a porady predsedu parlamentu, spolupracovať bude aj pri príprave jeho prejavov.

Zmluva na poradenské služby nadobudla účinnosť dnešným dňom, platiť má až do zániku funkčného obdobia terajšieho predsedu Národnej rady SR. Zmluvný vzťah môžu obe strany ukončiť aj výpoveďou s jednomesačnou výpovednou lehotou.

Anton Hrnko sa v polovici septembra neúspešne uchádzal o post predsedu SNS, delegáti snemu dali prednosť Andrejovi Dankovi. Krátko po sneme dostal od Borisa Kollára ponuku na poskytovanie poradenských služieb. „Myslím si, že ešte by som mohol byť trochu užitočný pre tento štát. Keď aspoň niečo urobím, kým pôjdem definitívne do penzie, tak to asi bude pozitívne. Prijal som to, lebo aj tak nemám čo doma robiť,“ povedal vtedy Hrnko pre portál Webnoviny.sk.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.