HULIAK: Z OCHRANY PRÍRODY PROFITUJÚ NAJMÄ MIMOVLÁDKY

Poslanec SNS Rudolf Huliak zareagoval na slová europoslanca Michala Wiezika: Tento človek, ktorý má budget v Európskom parlamente 30-tisíc euro, absolútne stratil styk s realitou. Nemá tušenia ako žijú ľudia atakovaní vlkmi, medveďmi na slovenskom vidieku.

Foto 
Dátum 21.11.2023

Europoslanec Michal Wiezik (Progresívne Slovensko) tvrdí, že Ministerstvo životného prostredia SR má nekompetentné riadenie, ktoré vraj sabotuje ochranu prírody na Slovensku. Poslanec Národnej rady SR Rudolf Huliak (SNS) na to reagoval slovami, že v rámci prehnanej ochrany prírody, ktorú podporuje aj Wiezik, sú konečným poberateľom výhod predovšetkým mimovládne organizácie.

Wiezik na sociálnej sieti kritizoval ministra životného prostredia Tomáša Tarabu, štátneho tajomníka envirorezortu Filipa Kuffu, ale aj poslanca Huliaka za ich predstavu o ochrane prírody. „SNS si ide spanilú jazdu bizarností, trápi ich jatočná hmotnosť hlucháňa, vlky a medvede v ich prirodzenom prostredí. Pracuje sa na odstrele chránených druhov,“ vyhlásil Wiezik.

„Sú pripravení na to, že vlka aj medveďa idú strieľať. Našou úlohou je nezostať pri tom ticho a postaviť im do cesty všetky legálne prekážky, ktoré k dispozícii máme,“uviedol ďalej europoslanec. Tiež upozornil na výzvu s názvom Nestrieľajte vlkazameranú na zachovanie ochrany vlka, ktoré spustilo Progresívne Slovensko a aktuálne má podporu 30-tisíc ľudí.

„Verím, že nás je určite viac na Slovensku, ktorí si vlka viacej ceníme v lese ako nejakú vypreparovanú podložku pri krbe,“ odkázal europoslanec. Podľa Wiezika nie je dôvod na trofejový odstrel vlkov. Podrobnosti k téme si vypočujte vo videu Wiezika.

Poslanec SNS Rudolf Huliak zareagoval na slová Wiezika a nešetril pri tom kritikou. „Tento človek, ktorý má budget v Európskom parlamente 30-tisíc euro, absolútne stratil styk s realitou. Nemá tušenia ako žijú ľudia atakovaní vlkmi, medveďmi na slovenskom vidieku. Aké problémy majú z titulu ochrany prírody, ktorá aj vďaka tomuto človeku prekročila všetky medze a my, obyvatelia slovenského vidieka, sme sa stali doslovne vazalmi prírody,“ hovorí Huliak.

Poslanec Huliak zdôraznil, že verejné zdroje musia končiť v regiónoch a v skutočnej ochrane prírody. „Táto prehnaná ochrana prírody je len preto, aby rôzne LIFE-projekty z Európskej únie, alebo aj verejné zdroje pretekajúce cez ministerstvo životného prostredia, skončili u poberateľov konečných výhod – mimovládnych organizácii. A potom kadejakými cestičkami sú financované rôzne politické subjekty, ktorého súčasťou je zhodou okolností aj pán Wiezik a Hojsík. Čiže ak si myslí, že niekto je tu v Očovej dole hlavou kolísaný a žere vám tieto sprostosti, ktoré budete hlásať…,“ odkázal Huliak europoslancovi Wiezikov. Celú reakciu Huliaka si pozrite vo videu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.