HYPERTROFIA NAIVNÉHO HUMANIZMU

Ani jeden zodpovedný politik nemôže ignorovať obavy ľudí zo záplavy islamskej populácie.

Foto ARCHÍV
Dátum 30.10.2015

Atmosféra v slovenskej spoločnosti by sa dala charakterizovať ako stav napätia. Ignorovať obavy ľudí zo záplavy islamskej populácie, ktorá sa valí cez hranice európskych štátov, nemôže ani jeden zodpovedný slovenský politik, aj keď sú medzi nimi trápne výnimky, ako nás o tom presvedčil prejav prezidenta Kisku v parlamente a na samite prezidentov Vyšehradskej štvorky. Náš prezident, na rozdiel od prezidentov V4, trpí komplexom výnimočnosti.

Poslankyňa a herečka Magda Vášáryová známa svojimi hysterickými vystúpeniami v slovenskom parlamente sa českému divákovi prihovorila takto: „My (Slováci) vieme veľmi dobre, že sme ochotní kolaborovať za čokoľvek, za akúkoľvek malú istotu, že sa vzdáme čohokoľvek a budeme síce hajlovať s katolíckou cirkvou pre fašistický režim, ale na druhej strane hneď vzápätí, niekoľko rokov po tom, budeme zatvárať kláštory a zohyzďovať mníšky.“

Pritom je so svojimi názormi na migrantskú krízu politickým outsiderom východnej Európy, bez štipky reálneho chápania momentálnej problémovej situácie. Všetky jeho doterajšie vystúpenia vrátane rozhovoru pre magazín Der Spiegel boli namierené proti vláde, parlamentu a drvivej väčšine občanov Slovenskej republiky. Jeho rétorické cvičenia na tému solidarity, ľudskosti, otvorenosti srdca a duše priveľmi šuštia papierom a nezvládnutými emóciami z pera jeho poradcu Martina Bútoru, bývalého prezidenta Inštitútu pre verejné otázky, ktorého prvoradou úlohou vždy bolo kritizovať stav demokracie na Slovensku.

V cudzích službách

Dnes teda vieme, kto poťahuje nitky na hlavnej marionete sídliacej v prezidentskom paláci a ako škodí Slovensku zo zákulisia riadená bábka. V názoroch prezidenta Kisku naozaj niet inej alternatívy, iba prijímať ilegálnych migrantov, o ktorých nikto nič nevie? Naozaj treba ignorovať príčiny katastrofálneho javu, akým je invázia prevažne moslimského obyvateľstva do Európy? Kiska sa nad týmito otázkami nezamýšľa, vlastne ho ani nezaujímajú riešenia. Ukazuje sa, že jeho omieľané frázy o ľudskosti pôsobia len ako emocionálna hypertrofia, ktorá nemá v skutočnom živote nijaký racionálny zmysel. Ak je 80 percent obyvateľov Slovenska konsternovaných, ak sa ľudia právom obávajú o svoju budúcnosť a budúcnosť svojich detí, len ťažko ich možno presvedčiť prezidentovou rétorikou naivného humanizmu a propagandou aktivistiek mimovládnych organizácií v korporátnych médiách, ktoré zamlčujú fakty o kriminalite, mafiánskych praktikách, znásilňovaní žien i detí a bitkách na nože v nemeckých táboroch pre tzv. utečencov.

Početné aktivistky rôznych mimovládnych organizácií a nadácií na výplatnej listine miliardára Georgea Sorosa asi žijú v multikultúrnych ilúziách, alebo, čo je pravdepodobnejšie, iba plnia zadania svojich sponzorov a zamestnávateľov realizovať experiment sociálneho inžinierstva v Európe pod heslom solidarity. Činnosť týchto dám je dobre známa aj na Slovensku. Vystupujú v médiách, nakrúcajú propagačné spoty pre svoje webové stránky, tlačia letáky, robia urgentné podpisové akcie na podporu súcitného a radostného prijímania migrantov. Parafrázy sloganov „Otvorme dvere migrantom“ alebo „Nie je pravda, že nás migranti ohrozujú, pre Slovensko sú prínosom“ z autorstva Eleny Gallovej Kriglerovej, vedúcej Centra pre výskum etnicity a kultúry, sú propagandistickým šumom s nízkym koeficientom presvedčivosti.

Novodobá cenzúra

Iná aktivistka, mediálne vychytená Zuzana Vatráľová, vedúca Úradu Medzinárodnej organizácie pre migráciu (IOM), má vyšší level pôsobenia – zameriava sa na tému, čo je Slovensko dlžné migrantom. Jej organizácia nakrútila v spolupráci s režisérom Marcelom Pázmanom dokumentárny film o príbehoch cudzincov etablovaných na Slovensku. Upozorňuje v ňom na intoleranciu a vžité stereotypy spoločnosti vo vnímaní migrantov, ako aj na fakt výrazného zaostávania Slovenska za vyspelými európskymi štátmi v počtoch prijatých žiadateľov o azyl.

Ktovie, či by sa odvážila vrchná cenzorka z dôvodu tolerancie vymazať z filmu aj citát z Koránu, napríklad zo súry 4 – Ženy, verš 34, ktorý by charakterizoval prostredie účinkujúceho moslimského vierovyznania. V spomínanom verši je napísané: „A tie (ženy), ktorých neposlušnosti sa obávate, vykážte im miesta na spanie a bite ich!“

Vo filme s názvom Aj my sme tu doma vystupuje Nizar Najar, neurológ Univerzitnej nemocnice v Bratislave, ktorý má ako veriaci človek vo svojej pracovni obraz Ježiša Krista. Keď uvidela pani Vatráľová na filmových záberoch v pozadí kresťanský náboženský motív, prikázala ho režisérovi zaretušovať s odôvodnením, že IOM je nábožensky neutrálna organizácia. Keď sa o tom dozvedelo niekoľko filmárov, zaprotestovalo proti cenzúre, akej sa naposledy dopúšťala prednovembrová „verchuška“, ale všetko zostalo podľa želania objednávateľky. V hotovej snímke namiesto obrazu Božieho milosrdenstva visí na stene zarámovaná machuľa. Ktovie, či by sa odvážila vrchná cenzorka z dôvodu tolerancie vymazať z filmu aj citát z Koránu, napríklad zo súry 4 – Ženy, verš 34, ktorý by charakterizoval prostredie účinkujúceho moslimského vierovyznania. V spomínanom verši je napísané: „A tie (ženy), ktorých neposlušnosti sa obávate, vykážte im miesta na spanie a bite ich!“

Špinenie do vlastného hniezda

Zdá sa, že Slovenská republika neoplýva len zamlčiavaním a prekrúcaním faktov v médiách, ale aj novodobou cenzúrou v záujme prísnej náboženskej neutrality a pranierovania „fašizoidného slovenského národa“ v rámci slobody vyjadrovania. Z arzenálu ohováraní a špinení do vlastného hniezda stačí uviesť dva najzlomyseľnejšie prípady: spisovateľ Michal Hvorecký je autorom nehorázneho pamfletu na adresu Slovenskej republiky a slovenskej politiky uverejneného v Süddeutsche Zeitung a poslankyňa Magda Vášáryová je zasa nenávistnou glosátorkou slovenského postoja k migrantom v živom vysielaní Českej televízie. Herečka známa svojimi hysterickými vystúpeniami v slovenskom parlamente sa českému divákovi prihovorila takto: „My (Slováci) vieme veľmi dobre, že sme ochotní kolaborovať za čokoľvek, za akúkoľvek malú istotu, že sa vzdáme čohokoľvek a budeme síce hajlovať s katolíckou cirkvou pre fašistický režim, ale na druhej strane hneď vzápätí, niekoľko rokov po tom, budeme zatvárať kláštory a zohyzďovať mníšky.“

Vyjadrenia našej poslankyne veľmi dobre korešpondujú s perexom Hvoreckého článku v Süddeutsche Zeitung: „Die Slowakei verdrängt Nazi-Kollaboration und stalinistische Diktatur...“ Podľa Magdy Vášáryovej Slováci vraj radšej pomôžu túlavému psovi ako človeku, ktorý uteká pred vojnou. Jej výroky netreba komentovať. Stačí parafrázovať výrok Štrosmajera z kultového seriálu Nemocnica na kraji mesta: Keby hlúposť vedela lietať, tak by sa naša pani herečka vznášala veľmi vysoko.

Fotogaléria

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.