IMIGRANTI V GRÉCKU ZREJME PODPÁLILI LES

Lesný požiar vypukol v zalesnenej oblasti neďaleko tábora s migrantami, v ktorom ich žije až 4600, pričom jeho kapacita je 650 ľudí. Polícia odmietla identifikovať národnosť podozrivých osôb.

Foto Archív
Dátum 16.09.2020

ATÉNY 16. septembra (TASR/extraplus.sk) - Trinásť osôb zadržali v súvislosti s požiarom, ktorý vypukol v utorok večer na gréckom ostrove Samos v blízkosti utečeneckého tábora Vathy. Informovala o tom v stredu miestna polícia, píše agentúra AFP.

"Vyšetrujeme možnú účasť týchto podozrivých na incidente," povedal pre AFP zdroj z polície. Národnosť podozrivých osôb však spresniť odmietol. Požiar vypukol v zalesnenej oblasti neďaleko tábora s migrantmi, v ktorom žije podľa údajov gréckeho ministerstva pre migráciu 4600 migrantov, a to napriek tomu, že jeho kapacita je len zhruba 650 ľudí. Hasičom sa však podarilo dostať ho pod kontrolu. Minulý týždeň požiar zničil najväčší utečenecký tábor v Európe - Moriu, nachádzajúcu sa na ostrove Lesbos. Ubytované tam boli tisíce žiadateľov o azyl, ktorí sa po požiari ocitli bez strechy nad hlavou. Policajti v súvislosti s týmto incidentom zadržali šiestich migrantov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.