IRÁN: NEPOTREBUJEME POMOC OD NEPRIATEĽA

Ajatolláh Alí Chameneí: Američania, ste obviňovaní z vytvorenia tohto vírusu. Neviem, či je to pravda, ale je zvláštne, že chcete pomôcť Iránu. Čo ak nám dáte liek, pomocou ktorého zostane tento vírus v Iráne natrvalo?

Foto ARCHÍV
Dátum 21.03.2020

TEHERÁN 22. marca (TASR/Extra plus) - Iránsky najvyšší duchovný vodca ajatolláh Alí Chameneí odmietol v nedeľu americkú pomoc v boji s novým koronavírusom. Spomínal pritom nepodloženú konšpiračnú teóriu o tom, že vírus mohol byť vyrobený Amerikou, uviedla agentúra AP.

"Američania ponúkali niekoľkokrát pomoc Iránu s cieľom dostať vírus pod kontrolu... Ste obviňovaní z vytvorenia tohto vírusu. Neviem, či je to pravda, ale je zvláštne, že chcete pomôcť Iránu," uviedol Chameneí v televíznom prejave. "Bez ohľadu na fakt, že trpíte nedostatkom vo svojom boji proti vírusu, čo ak nám dáte liek, pomocou ktorého zostane tento vírus v Iráne natrvalo?", povedal s tým, že jeho krajina je spôsobilá prekonať "akékoľvek krízy a problémy vrátane prepuknutia nákazy koronavírusom".

"Naším nepriateľom číslo jeden je Amerika. Je to najpodlejší, najhorší nepriateľ Iránu... jeho lídri sú šarlatáni," dodal Chameneí.

Irán je najviac postihnutou krajinou na Blízkom východe, keďže koronavírus SARS-CoV-2 si v nej vyžiadal už viac ako 1500 obetí a nakazilo sa ním viac ako 20.600 ľudí, pripomína agentúra Reuters.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.