IZRAEL RUŠÍ POVINNOSŤ PREUKAZOVAŤ SA COVID PASOM

Izrael od pondelka ruší povinnosť preukazovať sa v prevádzkach a na väčšine verejných podujatí tzv. zeleným pasom. Špeciálnym certifikátom pre zaočkovaných a ľudí po prekonaní koronavírusu sa obyvatelia Izraela budú musieť preukázať už len na veľkých podujatiach, ako sú napríklad oslavy a svadby.

Foto SITA/AP
Dátum 07.02.2022

Izrael od pondelka ruší povinnosť preukazovať sa v prevádzkach a na väčšine verejných podujatí tzv. zeleným pasom. Špeciálnym certifikátom pre zaočkovaných a ľudí po prekonaní koronavírusu sa obyvatelia Izraela budú musieť preukázať už len na masových podujatiach, ako sú napríklad oslavy a svadby.

Návšteva reštaurácie, kina či hotelov bude odteraz možná už aj bez covid pasu či negatívneho testu na koronavírus. Dokonca ani nezaočkované osoby sa nebudú musieť v prípade vycestovania z krajiny preukázať negatívnym testom.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.