JAPONSKÁ FARMAFIRMA POTVRDILA ÚČINNOSŤ IVERMEKTÍNU PROTI OMIKRONU

Firma Kowa skúša ivermektín pri liečbe covidu v spolupráci s tokijskou súkromnou medicínskou vysokou školou Kitasato. Ivermektín je pôvodne antiparazitikum, ktoré sa používa v humánnej aj veterinárnej medicíne.

Foto IL. FOTO EXTRA PLUS
Dátum 01.02.2022

Japonská farmaceutická spoločnosť Kowa v pondelok vyhlásila, že antiparazitické liečivo ivermektín preukázalo v rámci neklinického výskumu "antivirotický účinok" proti variantu omikron a iným mutáciám koronavírusu SARS-CoV-2. Napísala o tom agentúra Reuters s tým, že spoločnosť k vyhláseniu neposkytla podrobnejšie informácie.

Firma Kowa skúša ivermektín pri liečbe covidu v spolupráci s tokijskou súkromnou medicínskou vysokou školou Kitasato. Ivermektín je pôvodne antiparazitikum, ktoré sa používa v humánnej aj veterinárnej medicíne.

Ako pokračuje agentúra Reuters, propagácia ivermektínu ako lieku proti covidu vyvolala vo svete značné kontroverzie. Japonské úrady jeho použitie proti tomuto ochoreniu nepovolili. Svetová zdravotnícka organizácia, americká Správa potravín a liečiv či Európska agentúra pre lieky opakovane varovali pred jeho používaním na tieto účely.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.