JAUROVÁ: ŠIMKOVIČOVÁ NEUKÁZALA, ŽE ROZUMIE AGENDE, KTORÁ JEJ BOLA ZVERENÁ

Podpredsedníčka Výboru NR SR pre kultúru a médiá Zora Jaurová (PS) si myslí, že Martina Šimkovičová zatiaľ ničím nepresvedčila, že je ozajstnou ministerkou kultúry. „Neukázala, žeby akokoľvek rozumela agende, ktorá jej bola zverená vo vláde.“

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 22.01.2024

Podpredsedníčka Výboru NR SR pre kultúru a médiá Zora Jaurová (PS) si myslí, že Martina Šimkovičová zatiaľ ničím nepresvedčila, že je ozajstnou ministerkou kultúry. „Neukázala, žeby akokoľvek rozumela agende, ktorá jej bola zverená vo vláde.“ Jaurová sa tak vyjadrila v relácii televízie TA3 Pozrime sa na to.

Roman Michelko (SNS), ktorý je predsedom už spomínaného výboru, sa Martiny Šimkovičovej zastal. Tvrdí, že ministerstvo nie je jeden človek, ale tím ľudí. „Určite vie, čo robí, je na poradách, komunikuje s ľuďmi z brandže a spolu sa vytvára vízia a koncepcia.“

Jaurová vyjadrila ľútosť na osobu Michelka, že sa musí vyjadrovať za Šimkovičovú, keďže ministerka nechodí do žiadnych debát. Priblížila, že by bola rada, keby už aj sama došla do nejakej debaty a povedala si, čo si o rôznych témach myslí, a určite by to ocenila aj verejnosť.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.