JE TOTO KONIEC VYSOKÝCH TATIER AKO ICH POZNÁME?

Súkromná spoločnosť Tatry mountain resorts sa defintívne etablovala na Štrbskom Plese.

Foto TASR
Dátum 12.06.2020

Štrbské Pleso je slovenským unikátom a patrí medzi najpopúlarnejšie horské strediska na Slovensku. 

Prevádzkovateľom je od roku 1995 spoločnosť 1.Tatranská a.s.

Spoločnosť tu už v roku 2009 vybudovala zjazdovky Furkota so zasnežovaním a 6 sedačkovou lanovkou.

ČÍTAJTE TIEŽ: KONIEC SYMBOLU SLOVENSKA AKO HO POZNÁME

Od zimnej sezóny 2010-2011 nadviazala 1.Tatranská a.s. spoluprácu so spoločnosťou Tatry mountain resorts a.s., ktorá v tom prevádzkovala horské strediská Starý Smokovec a Tatranská Lomnica. 

Po desiatich rokoch spolupráce prichádza rozhodnutie Romana Wecka o odpredaji spoločnosti. 

„Tento krok je len vyústením môjho postupného sťahovania sa z lyžiarskeho biznisu, keďže sa chcem naplno venovať ostatným mojim aktivitám. Dnes sme v situácii, kedy je potrebné Štrbské Pleso posunúť ďalej tak, aby sa rozvíjalo v súlade s očakávaniami širokej verejnosti a aj ochrany prírody, aby sme v budúcnosti mohli na túto lokalitu byť hrdí,“ uviedol Weck. 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.