JEDEN Z NAJÚSPEŠNEJŠÍCH SERIÁLOV SA MAL NATÁČAŤ NA SLOVENSKU - KORONAVÍRUS TO ZASTAVIL

Seriál Zaklínač od spoločnosti Netflix, ktorý vznikol na motívy rovnomennej knižnej série od poľského autora Andrzeja Sapkowskeho sa stal mimoriadne úspešným. Filmári chceli využiť krásy Slovenska v druhej sérií seriálu, avšak pandémia ich zastavila a musia využiť "bezpečnejšiu" lokalitu.

Foto Archív
Dátum 21.09.2020

Niet pochýb o tom, že Zaklínač je jedným z najlepších seriálov poslednej doby a o fanúšikov nemá núdzu. Bielovlasý lovec príšer Geralt sa jednoducho stal obľúbencom a tisíce ľudí čakajú na jeho návrat na obrazovky. Ten by sa mal uskutočniť už v roku 2021 a produkcia sa už začala. Narozdiel od prvej série, ktorá sa natáčala v Poľsku, Maďarsku a na Kanárskych ostrovoch sa však teraz zmenila lokalita. Natáčať sa malo aj na Slovensku. Zaklínač (The Witcher) je americký fantazíjny seriál založený na rovnomennej knižnej sérii od poľského autora Andrzeja Sapkowskeho. 

Netflix, poskytovateľ internetových streamovaných médií na požiadanie a filmové štúdio, oznámilo začiatkom roku, že využije slovenskú a českú prírodu na nakrúcanie pokračovania úspešného seriálu Zaklínač. Prvá séria seriálu bola vydaná 20. decembra 2019 a stala sa mimoriadne úspešnou. Posledné správy ale nasvedčujú tomu, že tvorcovia budú musieť kvôli koronavírusu vymyslieť iný plán. Pandémia zastavila natáčanie.

Pandémia zastavila natáčanie Zaklínača už v marci a štáb svoju prácu rozbehol opäť a auguste. Kvôli pandémii však nevedia, kde budú pokračovať, keďže Slovensko, Česko a škótsky ostrov Skye mali byť jedny z hlavných lokalít. Filmári musia hľadať "bezpečnejšiu" možnosť natáčania.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.