JEDNODŇOVÁ DIAĽNIČNÁ ZNÁMKA BUDE STÁŤ 5,40 EURA

Zároveň skončí súčasná ročná diaľničná známka. Dôvodom je, že už nemá popri 365-dňovej diaľničnej známke svoje opodstatnenie. 

Foto tasr/radovan stoklasa
Dátum 10.07.2024

Vláda v stredu schválila návrh nariadenia, podľa ktorého jednodňová diaľničná známka bude stáť 5,40 eura. Návrh nariadenia vlády je aktualizáciou, ktorá súvisí s novelou zákona o diaľničnej známke z dielne Ministerstva dopravy SR. Prezident SR Peter Pellegrini ju už podpísal.

Motoristi by mali v druhom polroku tohto roka využívať aj jednodňovú diaľničnú známku. Diaľničná známka s jednodňovou platnosťou bude platiť do 24:00 určeného dňa, teda nie 24 hodín od nákupu. Jednodňová diaľničná známka bude podľa Ministerstva dopravy SR k dispozícii od 1. augusta.

Zároveň skončí súčasná ročná diaľničná známka. Dôvodom je, že už nemá popri 365-dňovej diaľničnej známke svoje opodstatnenie. Diaľničná známka s ročnou platnosťou uhradená na kalendárny rok 2024 bude platná do 31. januára 2025. Naďalej zostanú zachované diaľničné známky s 30-dňovou a 10-dňovou platnosťou.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.