KÁČER PODPÍSAL S GRUZÍNSKYM MINISTROM MEDZIREZORTNÝ PROTOKOL O SPOLUPRÁCI

Dočasne poverený šéf rezortu diplomacie Rastislav Káčer a minister zahraničných vecí Gruzínska Ilia Darčiašvili podpísali medzirezortný protokol o politických konzultáciách a vzájomnej spolupráci. Urobili tak pri príležitosti 30. výročia nadviazania diplomatických stykov.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 15.02.2023

Dočasne poverený šéf rezortu diplomacie Rastislav Káčer a minister zahraničných vecí Gruzínska Ilia Darčiašvili podpísali medzirezortný protokol o politických konzultáciách a vzájomnej spolupráci. Urobili tak pri príležitosti 30. výročia nadviazania diplomatických stykov. Rokovali tiež o rozvoji bilaterálnej spolupráce, o dôsledkoch ruskej agresie proti Ukrajine, európskej a bezpečnostnej agende, ako aj o situácii v regióne južného Kaukazu.

TASR o tom informoval komunikačný odbor ministerstva zahraničných vecí. "S Gruzínskom máme veľmi dobré vzťahy a teší ma obojstranný záujem o ich ďalšie prehlbovanie. Dôkazom je aj podpis protokolu, ktorý predpokladá pravidelné konzultácie," povedal Káčer. Je presvedčený, že to bude impulz pre rozšírenie spolupráce medzi ministerstvami.

Slovensko podľa Káčera zásadne podporuje suverenitu a územnú celistvosť Gruzínska v rámci jeho medzinárodne uznaných hraníc. Gruzínskemu partnerovi povedal, že víta odsúdenie ruskej invázie a rešpektuje ich rozhodnutie nepripojiť sa k sankciám Európskej únie. Káčer však očakáva, že Gruzínsko bude aktívne brániť pokusom o ich obchádzanie. 

"Tlmočil som aj našu podporu a pripravenosť byť nápomocní pri napredovaní Gruzínska v jeho európskom smerovaní a naďalej odovzdávať naše transformačné a integračné skúsenosti," poznamenal. Ministri taktiež ocenili posilnenie obchodno-ekonomickej spolupráce, čoho výsledkom je rast vzájomného obratu. Káčer zároveň interpretoval záujem viacerých slovenských podnikateľských subjektov o investície v Gruzínsku, ktoré má štatisticky jedno z najpriaznivejších podnikateľských prostredí na svete.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.