KÁČER: V SLOVENSKO-MAĎARSKÝCH VZŤAHOCH NEMÁ MIESTO IREDENTA A REVIZIONIZMUS

V maďarských médiách je Rastislav Káčer často kritizovaný za údajne zlý vzťah k Maďarom. Ako však napísal v statuse, „pravdepodobne sme nemali a možno dlho nebudeme mať ministra zahraničných vecí s takým pozitívnym vzťahom k nášmu uhorskému dedičstvu a našej spoločnej histórii“, ako má on.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 22.11.2022

Maďari na Slovensku sú tu doma a patria sem rovnako ako všetci ostatní občania, napísal na svojom súkromnom profile na sociálnej sieti slovenský minister zahraničných vecí Rastislav Káčer k fotografii maďarského premiéra Viktora Orbána, na ktorej má futbalový šál s mapou veľkého Uhorska. Podľa šéfa slovenskej diplomacie majú Slováci a Maďari 1000 rokov spoločnej histórie, ktorú si on váži, pretože nás definovala a formovala spoločne. V statuse priznal, že má problém so spôsobom správania vlády nášho južného suseda.

„To, čo nemá miesto v našich vzťahoch, je iredenta a revizionizmus,“ napísal Káčer a dodal, že kam takéto sentimenty a plány vedú, sme videli v roku 1939 a vidíme dnes na Ukrajine v podaní ruskej agresie. „Ako som pred niekoľkými rokmi komentoval gestá svojho premiéra v inej súvislosti, tak dnes zopakujem to isté v tejto situácii na margo iného premiéra. „Hnus a humus. Možno to nie je diplomatická reč, ale az is számít azaért,“ napísal Káčer.

V maďarských médiách je Rastislav Káčer často kritizovaný za údajne zlý vzťah k Maďarom. Ako však napísal v statuse, „pravdepodobne sme nemali a možno dlho nebudeme mať ministra zahraničných vecí s takým pozitívnym vzťahom k nášmu uhorskému dedičstvu a našej spoločnej histórii, ako má on“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.